1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги водіїв: штраф поліції за не увімкнене ближнє світло фар — незаконний

20.10.2023 16:57 Влада

Не увімкнене світло фар поза населеними пунктами це дійсно порушення ПДР, однак відповідальність за нього може наставати за різними статтями КУпАП.

Не увімкнене світло фар поза населеними пунктами це дійсно порушення ПДР, однак відповідальність за нього може наставати за різними статтями КУпАП.

Пункт 9.8 Правил дорожнього руху передбачає, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. 

Про це повідомляє Ти ж ЮРИСТ.

У випадку порушення цієї норми поліцейські, зазвичай, зупиняють водіїв та починають перевіряти їх документи. Після цього патрульні оформлюють відносно водія постанову за ст. 122 КУпАП (штраф 510 гривень).

ЧИ ЗАКОННІ ТАКІ ДІЇ?

Стаття 122 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку.

Не увімкнене світло фар поза населеними пунктами це дійсно порушення ПДР, однак відповідальність за нього повинна наступати не за ст. 122 КУпАП, а за ст. 125 КУпАП (інші порушення правил дорожнього руху).

Відповідальність за порушення цієї норми — це лише попередження, яке, до речі, виноситься письмово і лише у разі доведення інспектором вини водія.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: з якого віку забирають чоловіків до ЗСУ
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ