1. Головна
  2. >
  3. Влада

Олексій Резніков: у жовтні в Україні посилять мобілізацію за допомогою цифровізації

316
Влада Україна

Українці побачать "є-Військкомат" у дії.

Олексій Резніков: у жовтні в Україні посилять мобілізацію за допомогою цифровізації

Уряд України робить кроки до цифрової трансформації системи призову. Стало відомо, що завдяки цьому мобілізація буде посилена вже у жовтні поточного року, пише "Телеграф".

Йде серйозний процес цифровізації: обмін даними між всіма відомствами, які тримають реєстри військовозобов'язаних.

Електронний обіг документів тепер буде використовуватися під час роботи військово-медичних комісій, які визначають придатність особи до служби. Така ініціатива дозволить військовим комісаріатам більш ефективно виконувати свої завдання та залучати більше призовників без необхідності додаткових призовних кампаній.

Чи буде посилення мобілізації і яку роль відіграватиме в ній цифровізація? Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

Щоб зрозуміти, чи потрібне посилення мобілізації, важливо розібратись, чи виконується її план, адже загальна мобілізація, що почалася 24 лютого 2022 року, не припинялась.

"Затверджений Верховною Радою план мобілізації ще не виконаний. Це означає, що у нас нема сьогодні потреби оголошувати нову мобілізацію зі збільшення чисельності. Тобто з правової точки зору у нас є ще ресурс. Не думаю, що у найближчі місяці у нас стоятиме питання про збільшення цієї планки. На жаль, ми зазнаємо втрат, відповідно поповнення втрат – це важлива історія", — коментує Олексій Резніков.

Тобто збільшувати цифру плану не потрібно, а виконувати його ефективніше — слід. Отже, умовне посилення мобілізації — це посилення виконання плану. А для цього потрібна цифровізація системи призову.

"Серйозно довелося взятися за центри комплектування. Зараз іде оновлення кадрового складу в центрах комплектації. Більше того, у нас йде серйозний процес цифровізації: обмін даними між всіма відомствами, які тримають реєстри. Це МЗС, Мін'юст, МВС, прикордонники, Мінсоц. Щоб центри комплектації чітко розуміли – хто з мобілізаційного резерву є доступний, де він знаходиться. Наприклад, у когось народилася третя дитина – автоматом реєстр з Мін'юсту це передає і стає зрозуміло, що людина згідно із законом не може бути мобілізована. Або хтось отримав від Мінсоцполітики статус, що він доглядає за інвалідом. Чи прикордонники скажуть: виїхало стільки-то військовозобов’язаних. І далі запитання – де вони знаходяться", – підкреслив міністр оборони.

Скоріш за все, тотальної цифровізації військкоматів і посилення виконання плану слід чекати вже цієї осені.

"Ми очікуємо, що в жовтні, на 90% ми вийдемо на зрозумілий рівень цифровізації центрів комплектації", – резюмував міністр оборони Резніков.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський назвав умови закінчення війни та сказав, що війна може закінчитися вже цього року.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber