1. Головна
  2. >
  3. Влада

Щоб створити майбутній мобілізаційний ресурс: підліткам до 18 років можуть заборонити виїзд з України

1639
Влада Україна

Відповідну заборону планує впровадити Верховна Рада.

Щоб створити майбутній мобілізаційний ресурс: підліткам до 18 років можуть заборонити виїзд з України

В Україні планують заборонити перетинати кордон підліткам віком до 18 років. Це пов'язано з необхідністю створювати мобілізаційний резерв.

У Верховній Раді планують запровадити заборону на виїзд із країни неповнолітніх українців без супроводу дорослих. Як відомо, з 18 років їм не можна перетинати кордон згідно із законом про мобілізацію. Відомо, що багато підлітків планують навчатися та працювати в інших країнах – і їх можуть позбавити такої можливості.

Адвокат юридичної компанії RIYAKO & PARTNERS Микола Максимов вважає, що розробка законопроекту №9480 щодо обмеження виїзду підлітків пов'язана з бажанням влади створити майбутній мобілізаційний ресурс, пише Фокус.

"На тлі новин про корупцію і утримання людей у військкоматах, що з'являються, створюється психологічна напруга і для неповнолітніх. Така заборона викличе труднощі і з виїздом дорослих українців — їм доведеться шукати законні механізми для вивезення дітей", - пояснив правозахисник.

Максимов зробив висновок, що такий закон не створить серйозного потенціалу для армії та благополуччя країни загалом. Багато випускників шкіл не бачать свого майбутнього в Україні і після здобуття атестату думають виїхати за кордон. Юрист упевнений, що поїде величезний відсоток людей. Тільки одиниці планують залишитися на Батьківщині та здобувати вищу освіту тут.

Представник громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко зазначив, що владі потрібно робити все можливе, щоб утримати громадян вдома.

"Забороняти можна, але українці завжди знайдуть способи виїхати. Очевидно, до чого все йде - незабаром усіх закриють", - цитує юриста "Фокус".

Наразі 17-річних юнаків ставлять на військовий облік. Допризовники повинні з'явитися до ТЦК та отримати приписне. Але за його відсутності не можна заборонити виїзд таким підліткам.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Кабмін прийняв рішення про створення парку на Закарпатті.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber