1. Головна
  2. >
  3. Влада

Можуть бути законними: адвокат розповів про затримання військовозобов'язаних та примусову доставку у військкомат

487
Влада Україна

Поради, як діяти, якщо вас затримали на вулиці та намагаються примусово доставити до ТЦК Адвокати не радять чинити людям.

Можуть бути законними: адвокат розповів про затримання військовозобов'язаних та примусову доставку у військкомат

Затримувати та примусово доставляти до військкомату не мають права. Такими повноваженнями військовий комісаріат не наділений.

Винятком може бути ситуація, коли ви не з'явилися на виклик за повісткою раніше. Тоді в центрі комплектування можуть попросити поліцію доставити порушника до військкомату. 

Що робити, коли українців затримують та примусово доставляють до центрів комплектування розповів адвокат Ростислав Кравець, пише Уніан

У разі, якщо до вас прийшла поліція, і вам повідомляють, щоб ви є в якихось списках розшуку військкомату, то можете порадіти за себе та особливо не перейматися.

«Насправді ці списки ніяким чином не мають нічого спільного із законодавством і законодавчим регулюванням. Ви можете перебувати в будь-яких списках, тим більше — навіть перебування в цих списках фактично є вже порушенням ваших прав. Тому що ви, наприклад, не давали згоди на обробку своїх персональних даних чи передачу цієї інформації якимось третім особам», - стверджує адвокат.

Наявність «каральних» списків – це метод психологічного тиску, розрахований на тих, хто не знає свої права.

«Про це можете також повідомити представникам правоохоронних органів, які приходять до вас, щоб нібито доставити вас до військкомату, чи затримують вас десь на блокпосту, чи на вулиці, говорячи, що ви є у її списках і вам потрібно проїхати до ТЦК», - радить захисник.

За цих обставин можна спокійно відмовитися від «прогулянки» до військкомату й за законом вам за це нічого не буде.

«Ви можете попросити, щоб вони увімкнули нагрудні камери й повідомили підстави вашого затримання. Якщо вони вам повідомляють, що вас розшукує військкомат, ви можете сказати: «Добре, тут ви мене знайшли. Де розписатись, що мене розшукує військкомат, що я вас почув? А я далі пішов у своїх справах», - каже Ростислав Кравець.

З вулиці – до центру комплектування

Якщо вас примусово «скрутили» та пінками доставили до військкомату, то не втрачайте витримки. Не погрожуйте нікому та не лайтеся. Спокійно попросить увімкнути нагрудні камери, а по прибутті викличте адвоката.

«Якщо вас доставляють у військкомат, перше, що вам потрібно зробити — це вимагати слідчо-оперативну групу, дати право прибути вашому адвокату, вимагати безпосередньо дзвінок до ДБР стосовно порушення прав як поліцейськими, так і представниками військкомату, й незаконного утримання», - заявляє Кравець.

У цій ситуації адвокат Роман Сімутін радить до прибуття захисника нічого не підписувати. 

«Якщо запросять двох понятих, щоб прикрити свою халепу – типу, ви відмовляєтеся підписувати протокол – пишіть у протоколі: «Затримання незаконне, відмовляють у надання правової допомоги», - радить Роман Сімутін.

За його словами, затримання не може перевищувати 3 годин і відлік часу починається з моменту, коли до вас підійшли на вулиці, а не доставляння в територіальний центр комплектування.

«Тож вставайте та йдіть. Якщо не випускають і ви без адвоката – телефонуйте на 102», - наголошує захисник.

Примусово можуть забрати у разі, якщо ви проігнорували повістку. Тоді військкомат може подати спеціальне повідомлення до поліції. Отримавши його, правоохоронці можуть затримати та доставити людину до військкомату для складання постанови.

«Процедура така: чоловік отримав повістку і не з'явився по ній у встановлений час. Тоді представник територіального центру комплектування може винести постанову – документ про штраф у розмірі від 3400 гривень до 5100 гривень (правопорушення вчинене в умовах воєнного стану)», - казав провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич

Як вважає Маринич, затримувати й доставляти у ТЦК для того, щоб людина проходила медичну комісію не мають права. Це закріплено у законодавстві.

Нагадаємо, раніше ми писали, що родичів працівників ТЦК теж перевірять на доброчесність, адже у державі запланували жорсткі перевірки регіональних та районних терцентрів комплектування. 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber