1. Новини Закарпаття
  2. >

Це питання підіймається не перший рік: Зеленський вніс до Ради законопроект про нові святкові дати

28.06.2023 12:42 Влада

В нині діючому законі про працю святковим днем було і Різдво 25 грудня, і Різдво 7 січня. Даним законопроектом передбачено, що святковим днем є тільки Різдво 25 грудня.

В нині діючому законі про працю святковим днем було і Різдво 25 грудня, і Різдво 7 січня. Даним законопроектом передбачено, що святковим днем є тільки Різдво 25 грудня.

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України" святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня)- це свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Пише УНІАН.

В пояснювальній записці до законопроекту сказано, що в умовах повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України відбувається боротьба українців за свою ідентичність і сприяє бажанню кожного українця проживати власне життя зі своїми традиціями, святами.

Зазначається, що українському народові тривалий час нав'язувались російська ідеологія, зокрема, стосовно дотримання юліанського календаря та святкування Різдва Христового 7 січня.

"Більшість православних християн світу святкують Різдво Христове 25 грудня. Православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня", - сказано в пояснювальній записці. 

Нагадаємо, Пішов на війну, бажаючи захистити рідну землю від ворога: на Ужгородщині прощатимуться із загиблим героєм (ФОТО)

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Українським чоловікам за кордоном "світить" дуже неприємний сюрприз, — адвокат
Читайте на ГК:Потрібно знати: Нафтогаз роз'яснив, за які газові послуги потрібно платити у лютому