1. Головна
  2. >
  3. Влада

Доплати та відпустки для військових: у ВРУ шукають рішення важливих питань

168
Влада Україна

У Верховній Раді запропонували як розв'язати проблему з доплатами українським військовим. Також торкнулися питання збільшення відпусток для військовослужбовців та підготовки мобілізованих.

Доплати та відпустки для військових: у ВРУ шукають рішення важливих питань

У ВРУ зареєстровано законопроєкт від парламентської робочої групи "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану" (реєстраційний номер 9342). Він має вирішити питання, які виникли після скасування доплат українським військовим у розмірі 30 тисяч гривень.

Законопроєктом передбачено, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода від 30 тисяч до 100 тисяч гривень пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Крім того, пропонується військовослужбовцям строкової служби щомісячно виплачувати додаткову винагороду в розмірі 6 тисяч гривень.

Виплати у 6 тисяч гривень на місяць також передбачені для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво), пов’язану із  захистом Батьківщини під час ведення бойових дій, та які зараховані у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби. Для курсантів вишів виплачується додаткова винагорода у розмірі  2350 грн на місяць.

Також законопроєктом передбачено збільшення терміну відпусток для військовослужбовців. В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.

Крім того, всі мобілізовані, які раніше не проходили службу у військових формуваннях, не можуть брати участь у бойових діях, якщо вони не пройшли курс базової військової підготовки. І такий курс підготовки не може бути меншим ніж один місяць.

Народний депутат України Ярослав Железняк у Telegram повідомив, що для реалізації цих норм законопроєкту знадобиться орієнтовно до 10 млрд грн з бюджету. При цьому зазначив, що у цьому році це складе понад 1,9 млрд грн до кінця року. Він також зазначає, що до законопроєкту будуть подавати зауваження, тому він не знає, "чи швидко буде прийняття".

Нагадаємо, Є рішення щодо термінів руху ЗСУ - Зеленський 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber