1. Головна
  2. >
  3. Влада

Курців стало більше: в Україні готують заборону на сигарети

454
Влада Україна

У Раді зареєстрували відповідний законопроєкт.

Курців стало більше: в Україні готують заборону на сигарети

В Україні хочуть заборонити велику групу тютюнових виробів з ароматизованими добавками. Заборона на сигарети цієї групи різко звузить асортимент тютюнових виробів, які будуть доступні у продажу на території нашої країни, пише "Інформатор".

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №9227.

Згідно з цим законопроєктом, потраплять під заборону всі ароматизовані тютюнові вироби. Зокрема, неможливо буде купити електронні сигарети, а також сигарети з ароматичними капсулами. У тому числі, заборонять продаж IQOS та GLO, а також будь-які інші вироби, що мають у своєму складі ароматичні добавки.

Ініціатори законопроєкту (переважно це депутати-"слуги") кажуть, що в Україні після тривалого періоду зниження знову почала зростати чисельність курців. Причому аналіз споживання тютюнових виробів показав, що кількість курців зростає за рахунок споживачів ароматизованих тютюнових сумішей. Переважно це молодь 18-29 років.

Затяті курці старшого віку звикли до "своїх" цигарок і в основному віддають перевагу традиційним тютюновим виробам. А ось молодь нерідко робить перші кроки у "захоплюючий" світ курців саме з ароматизованих цигарок. Почасти - через моду на електронні засоби куріння, почасти - через те, що це "смачно" (ароматичні добавки сповна виконують маркетингову функцію).

Причому, як свідчать міжнародні дослідження, для 80% нинішніх підлітків, які почали курити в 12-17 років, знайомство з тютюновими виробами розпочалося саме з ароматизованих цигарок. А вже потім це знайомство переросло у залежність.

В Україні також дедалі більше громадян переходять на вживання ароматизованих тютюнових виробів. Так, згідно зі статистикою, якщо у 2019 році електронним сигаретам віддавав перевагу лише 1% українців, то вже за підсумками 2022 року їх було 7%. Причому в основному це молодь віком до 30 років, яка вже звикла до тютюну, незважаючи на відсутність реклами виробів такого роду.

Таким чином, щоби зупинити процес зростання чисельності курців, депутати пропонують заборонити оптовий і роздрібний продаж на території України таких тютюнових виробів:

  • сигарет з характерним запахом та/або смаком диму (до цієї групи увійдуть айкоси, "гло" та інші електронні сигарети);
  • сигарет, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, в тому числі у фільтрі, папері, упаковці, капсулах, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах або смак сигарет, інтенсивність диму, а також тютюну для самокруток.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні за вартістю оренди житла лідирує місто над Ужем.

Читайте Голос Карпат у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber