1. Головна
  2. >
  3. Влада

Кабмін посилює заходи щодо виїзду чоловіків: відомо причину

546
Влада Україна

У Мінкульті відреагували на втечу за кордон українського стендап-коміка Андрія Щегеля та запропонували більш жорсткий порядок отримання дозволів на виїзд поза межі України.

Кабмін посилює заходи щодо виїзду чоловіків: відомо причину

Міністерство культури та інформаційної політики України підготувало та подало на затвердження уряду більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку у відповідь на скандал, пов'язаний с українським коміком Андрієм Щегелем.

Раніше стало відомом, що діяч культури дременув з України у Турцію, відзначивши, що "втомився від війни". Це викликало обурення серед українців та змусило Мінкульт відреагувати на ситуацію, йдеться у Telegram МКІП.

У міністерстві зазначили, що через скандал Щеголя ситуація з виїздом для інших представників індустрії творчості та розваг ускладнюється. Раніше відомство всіляким сприяло відповідним особам в отриманні дозволу, розраховуючи, що їхня головна мета виїзду - це популяризація інтересів України. Також обов'язковою умовою виїзду був пункт про повернення до країни, зазначили там.

"МКІП сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті ускладнюється", - сказано в повідомленні.

В міністерстві уточнили, що Щегель перебував в складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл, але він не повернувся в Україну.

"Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану, в час, коли переважна більшість свідомих чоловіків залишаються країні та готові воювати за збереження нашої держави", - наголошують в Мінкультури.

Зазначається, щоб запобігти таким ситуаціям, МКІП разом з правоохоронними органами буде ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.

"Наразі МКІП підготовлено та подано на затвердження КМУ більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку", - сказано в повідомленні.

Також сказано, що ситуацію з порушенням права виїзду з обов’язковим поверненням до України та ухиленням від мобілізації Щегеля буде взято під контроль правоохоронців.

Нагадаємо, У ЗСУ розкрили, що зараз відбувається навколо Бахмута 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber