1. Головна
  2. >
  3. Влада

Переговори з РФ: Володимир Зеленський розповів деталі

165
Влада Україна

Глава держави зазначив, що рано чи пізно Україна дійде до дипломатичної фіксації закінчення війни з Росією.

Переговори з РФ: Володимир Зеленський розповів деталі

Президент Володимир Зеленський допускає переговори на дипломатичному рівні з Росією про закінчення війни, але тільки після виконання всіх пунктів його Формули миру. Про це український лідер сказав на прес-конференції в Києві в п'ятницю, 24 лютого.

"Там (у Формулі миру. – Ред.) є фіксація миру, кінець війни, там є цей пункт – він дуже важливий, тому що нам потрібні гарантії безпеки не тільки для України, а й для всієї Європи. І тоді, коли буде виконання і якщо все це буде виконано, ми все одно дійдемо до дипломатичної фіксації закінчення війни, але до цього моменту треба виконати всі пункти", – заявив Зеленський.

Він додав, що зараз "просто не думаю теоретично, як можуть пройти ці переговори і що це таке".

"Ми робимо конкретні кроки: Україна ініціювала Формулу миру на G20 – так крок за кроком, як ми бачимо. І там результат – те, що зробила Росія тут, і як це впливає на все: не тільки на нашу безпеку. Тому що є різні кризи, спричинені агресивними кроками РФ: окупація Запорізької атомної станції, блокування моря і всіх ланцюжків. Тому що я можу вам сказати? Ми запропонували кроки", – розповів Зеленський.

Він нагадав, що напередодні ввечері 141 держава на Генасамблеї ООН підтримала мирні ініціативи України у своїй резолюції.

"Наступним кроком я бачу залучення – as much as possible (стільки, скільки можливо. – Ред.), як то кажуть, держав до першого установчого саміту. Хочеться, щоб він був результативним. І хочеться дійсно дотиснути і добити, щоб він був", – додав президент.

Він наголосив на завданні залучити до саміту якомога більшу кількість держав, зокрема Індію та Китай.

"Ми це (Формулу миру. – Ред.) запропонували, і там є фіксація миру або кінця війни. І нам потрібні гарантії безпеки", – резюмував Зеленський.

Читайте також: "Це був рік болю, жалю, віри та єдності": Зеленський про річницю вторгнення РФ (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber