1. Новини Закарпаття
  2. >

Примусове вилучення землі: українцям готують неочікуваний закон

16.01.2023 17:09 Влада ВАЖЛИВО

Рада вже незабаром може проголосувати у першому читанні законопроект, який дозволить відчужувати землю, що перебуває у приватній власності, без рішення суду та без згоди власника.

Рада вже незабаром може проголосувати у першому читанні законопроект, який дозволить відчужувати землю, що перебуває у приватній власності, без рішення суду та без згоди власника.

Така норма діятиме під час воєнного стану та ще 10 років після його скасування, пише TODAY.UA.

Відповідний законопроект №8225 вже розглянуто та схвалено профільним комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. Комітет, у свою чергу, рекомендував Раді проголосувати за нього у першому читанні.

Законопроект стосується не всієї землі, яка перебуває у приватній власності, а лише тих земельних ділянок, які будуть визначені фахівцями для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури. Тобто якщо фахівці вирішать, що через цю ділянку землі має пройти трубопровід, або там має бути споруджена сонячна електростанція, або розміщено інший об'єкт критичної інфраструктури, то така земля буде вилучена у власника та користувача. Причому для цього не потрібно буде ні згоди власника (користувача), ні рішення суду.

"Рішення щодо вилучення земельної ділянки для будівництва або реконструкції об'єкта критичної інфраструктури приймає Кабінет Міністрів за поданням органу влади, відповідального за відповідний сектор критичної інфраструктури", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Таким чином, вилучення таких земель під будівництво або реконструкцію критичної інфраструктури здійснюється без:

  • рішення суду;
  • згоди землевласників, землекористувачів, органів місцевого самоврядування;
  • відшкодування втрат лісогосподарського виробництва та збитків землекористувачам.

Водночас, власнику вилученої ділянки землі будуть зобов'язані виплатити повну грошову компенсацію за відчужену землю, а також нерухоме майно, яке на ній знаходиться.

Нагадаємо, Потрібно бути готовими: українців попередили про серйозні відключення світла 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Потрібно бути готовими: українців попередили про серйозні відключення світла
Читайте на ГК:В Україні почали штрафувати пішоходів: за що доведеться платити
Читайте на ГК:Чи можуть вручити повістку телефоном: роз'яснюють юристи