1. Новини Закарпаття
  2. >

В уряді розповіли про підвищення пенсійного віку для українців

08.08.2022 12:24 Влада ВАЖЛИВО

Підвищувати вік виходу на пенсію в Україні поки що не будуть. Однак підвищення пенсійного віку, по суті, вже й так відбувається.

Підвищувати вік виходу на пенсію в Україні поки що не будуть. Однак підвищення пенсійного віку, по суті, вже й так відбувається.

Воно зумовлене щорічним збільшенням страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.

Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович. Пише Тoday.ua.

"Ми пенсійний вік не підвищуватимемо. Все підвищення вже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не вік, а стаж. Залежно від того, який у людини страховий стаж, вона може й вийти на пенсію", - розповіла міністр.

Як відомо, в Україні з 2011 року відбувається пенсійна реформа. З 2011 по 2021 рік тривав десятирічний перехід від 55-річного до 60-річного віку виходу жінок на пенсію. Таким чином, уже з минулого року жінки йдуть на пенсію у 60 років, як і чоловіки.Одночасно з цим щорічно зростають вимоги щодо страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. З кожним роком він стає на рік більшим. Так, минулого року, щоби вийти на пенсію у 60 років, потрібно було мати щонайменше 28 років страхового стажу. А вже цьогоріч мінімальний страховий стаж став більшим на один рік, тобто вже необхідно 29 років. Наступного року буде 30. І так триватиме до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію не дорівнюватиме 35 рокам.

Нагадаємо, До чого варто готуватися громадянам: озвучено, якою буде зима в Україні.

Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Індексація пенсій: стало відомо, у кого виплати зросли на 100, 500 та 1000 грн