1. Головна
  2. >
  3. Влада

В уряді розповіли про підвищення пенсійного віку для українців

661
Влада Україна

Підвищувати вік виходу на пенсію в Україні поки що не будуть. Однак підвищення пенсійного віку, по суті, вже й так відбувається.

В уряді розповіли про підвищення пенсійного віку для українців

Воно зумовлене щорічним збільшенням страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.

Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович. Пише Тoday.ua.

"Ми пенсійний вік не підвищуватимемо. Все підвищення вже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не вік, а стаж. Залежно від того, який у людини страховий стаж, вона може й вийти на пенсію", - розповіла міністр.

Як відомо, в Україні з 2011 року відбувається пенсійна реформа. З 2011 по 2021 рік тривав десятирічний перехід від 55-річного до 60-річного віку виходу жінок на пенсію. Таким чином, уже з минулого року жінки йдуть на пенсію у 60 років, як і чоловіки.Одночасно з цим щорічно зростають вимоги щодо страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. З кожним роком він стає на рік більшим. Так, минулого року, щоби вийти на пенсію у 60 років, потрібно було мати щонайменше 28 років страхового стажу. А вже цьогоріч мінімальний страховий стаж став більшим на один рік, тобто вже необхідно 29 років. Наступного року буде 30. І так триватиме до 2028 року, поки мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію не дорівнюватиме 35 рокам.

Нагадаємо, До чого варто готуватися громадянам: озвучено, якою буде зима в Україні.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber