1. Новини Закарпаття
  2. >

Єврорада оприлюднила рішення щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

23.06.2022 22:57 Влада ВАЖЛИВО

Європейська рада оприлюднила висновки засідання щодо надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Європейська рада оприлюднила висновки засідання щодо надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Про це інформує  видання Іnterfax-Україна.

"Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у Європейському Союзі. Європейська рада ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова", - зазначено у третьому розділі висновків під назвою "Заявки на членство України, республіки Молдова та Грузії".

У висновках наголошується, що Європейській комісії запропоновано звітувати перед Радою про "виконання умов, зазначених у висновках комісії щодо відповідних заявок на членство в рамках її регулярного пакета заходів щодо розширення".

"Рада ухвалить рішення про подальші кроки, тільки-но всі ці умови буде повністю виконано", - йдеться у документі.

Щодо Грузії зазначено, що Європейська рада "готова надати Грузії статус країни-кандидата після того, як буде вирішено пріоритети, зазначені у висновку комісії щодо заявки Грузії на членство".

"Просування кожної країни до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг відповідно до Копенгагенських критеріїв, зокрема від здатності ЄС приймати нових членів", - ідеться у висновках.

Разом із цим, слід зазначити, раніше Президент України Володимир Зеленський на Єврораді заявив, що Євросоюз ухвалив одне з найважливіших рішень для України за 30 років, надавши Україні статус країни-кандидата.

"Сьогодні ви ухвалили одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Я вважаю, що це рішення – не лише для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз саме в таких складних умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність берегти свободу та єдність", - заявив Зеленський, виступаючи через відеозв'язок у Європейській раді в четвер.

Глава держави назвав етапи, що передували набуттю Україною статусу кандидата в ЄС: подання заявки, швидке надання відповідей на опитувальник, звернення до європейських лідерів.

"Цей результат – бажаний результат", - наголосив Зеленський.

При цьому він подякував кожній із країн Євросоюзу, які проголосували за надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Він також подякував президенту Євроради Шарлю Мішелю та главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.

"Я вдячний вам обом за лідерство, яке вело нас до цього дня. Я вдячний за щиру допомогу, за віру в Україну, в українців.

Я завжди говорив, що ми віримо в Європейський Союз, хоча ми й залишилися формально поза його межами. Прапори об'єднаної Європи були в нас у руках під час революцій, в окопах з 2014 року. Я вірю, що прапор Євросоюзу буде в кожному українському місті, яке ми ще маємо звільнити від окупації Росії", - заявив Зеленський.

Водночас, Президент наголосив, що Україна здатна стати повноправним членом Європейського Союзу.

Нагадуємо, Румунія і Угорщина продовжили термін вантажних перевезень без дозволів 

Читайте на ГК:Фахівці розповіли, чи вплине на хід війни “тиха мобілізація” в РФ?
Читайте на ГК:У Держдумі РФ закликали вдарити по посольству США у Києві
Читайте на ГК:Британія оголосила про нові санкції проти Росії