"Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у Європейському Союзі. Європейська рада ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова", - зазначено у третьому розділі висновків під назвою "Заявки на членство України, республіки Молдова та Грузії".
У висновках наголошується, що Європейській комісії запропоновано звітувати перед Радою про "виконання умов, зазначених у висновках комісії щодо відповідних заявок на членство в рамках її регулярного пакета заходів щодо розширення".
"Рада ухвалить рішення про подальші кроки, тільки-но всі ці умови буде повністю виконано", - йдеться у документі.
Щодо Грузії зазначено, що Європейська рада "готова надати Грузії статус країни-кандидата після того, як буде вирішено пріоритети, зазначені у висновку комісії щодо заявки Грузії на членство".
"Просування кожної країни до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг відповідно до Копенгагенських критеріїв, зокрема від здатності ЄС приймати нових членів", - ідеться у висновках.
Разом із цим, слід зазначити, раніше Президент України Володимир Зеленський на Єврораді заявив, що Євросоюз ухвалив одне з найважливіших рішень для України за 30 років, надавши Україні статус країни-кандидата.
"Сьогодні ви ухвалили одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Я вважаю, що це рішення – не лише для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз саме в таких складних умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність берегти свободу та єдність", - заявив Зеленський, виступаючи через відеозв'язок у Європейській раді в четвер.
Глава держави назвав етапи, що передували набуттю Україною статусу кандидата в ЄС: подання заявки, швидке надання відповідей на опитувальник, звернення до європейських лідерів.
"Цей результат – бажаний результат", - наголосив Зеленський.
При цьому він подякував кожній із країн Євросоюзу, які проголосували за надання Україні статусу кандидата в ЄС.
Він також подякував президенту Євроради Шарлю Мішелю та главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.
"Я вдячний вам обом за лідерство, яке вело нас до цього дня. Я вдячний за щиру допомогу, за віру в Україну, в українців.
Я завжди говорив, що ми віримо в Європейський Союз, хоча ми й залишилися формально поза його межами. Прапори об'єднаної Європи були в нас у руках під час революцій, в окопах з 2014 року. Я вірю, що прапор Євросоюзу буде в кожному українському місті, яке ми ще маємо звільнити від окупації Росії", - заявив Зеленський.
Водночас, Президент наголосив, що Україна здатна стати повноправним членом Європейського Союзу.