1. Головна
  2. >
  3. Влада

Є декілька варіантів, – Зеленський пояснив, з ким Україна веде перемовини щодо експорту зерна

54
Влада Львівські новини

Російські окупанти досі блокують порти, що унеможливлює експорт українського зерна. Президент Володимир Зеленський розповів деталі переговорів щодо їхнього розблокування.

Є декілька варіантів, – Зеленський пояснив, з ким Україна веде перемовини щодо експорту зерна

Про це повідомив Офіс Президента.

Глава держави розповів, що Україна веде перемовини щодо безперешкодного вивезення зерна з низкою країн та з Організацією Об'єднаних Націй. Однак головним гарантом залишається зброя, яку наша країна отримує від партнерів.

Зеленський заявив, що питання розблокування портів є для України важливим, адже наша держава готова відпускати зерно.

Ми маємо зараз інформаційний наратив Росії про те, що дефіцит харчових продуктів – через Україну, через те, що ми не вивозимо. Це є неправдою, і ви чудово про це знаєте, – додав президент.

Він наголосив, що країна-агресорка намагається поширювати цей фейк в державах Африки, Азії та Європи, де може виникнути дефіцит харчових продуктів. Глава держави обговорював розблокування українських портів з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

"Нам потрібно, щоб був безпековий коридор для кораблів. Щоб флот тієї чи іншої держави забезпечив вивезення цього зерна. І ми говорили й з Британією, і з Туреччиною. Туреччина зараз знаходить формат, як надати нам гарантії", – зазначив Зеленський.

Президент додав, що представники Туреччини та Росії під час зустрічі в Анкарі можуть порушити питання гарантій безпеки для турецького флоту під час вивезення українського зерна.

Україна вивчає інші шляхи експорту

За словами Зеленського, Україна також вивчає альтернативні шляхи експорту зерна, адже є декілька варіантів, як його вивозити.

"Ми ведемо перемовини з близькими країнами, з країнами Балтії, з Польщею щодо вивезення невеликого обсягу Укрзалізницею. Але це не влаштовує ні нас, ні їх. І ризики дефіциту можуть бути через тривалий час вивезення", – заявив президент.

Він зауважив, що порти досі залишаються пріоритетним напрямом для транспортування українського зерна. Адже так його можуть дуже швидко вивезти.

"Якщо зараз у нас 22 – 25 мільйонів тонн заблоковані, то восени в нас може бути вже 75 мільйонів тонн. Що будемо робити? Тому без портів не зможемо", – додав Зеленський.

За словами глави держави, найпотужнішою гарантією безперешкодного вивезення українського зерна залишається зброя. Її розмістять задля розблокування водних коридорів.

Ми над цим працюємо з конкретними державами щодо конкретних протикорабельних систем і потроху вже отримуємо – можу це констатувати. Я вважаю, що це найкраща гарантія, – заявив Зеленський.

Він наголосив, що Україна використовує цю зброю не для погроз, а для того, щоб продемонструвати можливості оперативної відповіді на ймовірні провокації з боку Росії. Зеленський не бачить інших гарантій, крім світових країн, ООН та української зброї, зосередженої біля розблокованих коридорів.

Нагадаємо, “Заборона петард та феєрверків”: Зеленський підтримав петицію.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber