1. Головна
  2. >
  3. Влада

В Угорщині - парламентські вибори. Активно голосують і закарпатські угорці (ФОТО)

1197
Влада Новини Берегова

Станом на 16.00 год. свої голоси вже віддали понад 60 відсотків дорослого населення країни.

На участь у виборах , крім постійно проживаючих в Угорщині, зареєструвалися також 456 тисяч громадян, які не мають прописки. А загалом, згідно з даними Центрвиборчкому, правом голосу можуть скористатаися 8 215 802 особи. Із них на 16.00 год. до урн прийшли 5 078 029 громадян.

На території країни працюють 10 242 виборчі комісії, за ходом голосування стежать понад 900 іноземних спостерігачів.

За індивідуальними списками обиратимуться 106 депутатів, за партійними – 93. Загалом до Національних Зборів Угорщини увійдуть 199 парламентарів.

Одними з перших разом з дружинами, дітьми, батьками прийшли на виборчі дільниці керівники уряду та політичних партій країни, в тому числі із табору опозиції. Спостерігається активність і серед рядових виборців, проте, як зазначив один із учасників процесу, останніх трохи менше, ніж на попередніх виборах.

Мають місце й окремі казуси на дільницях. Так, у Шопроні прийшов голосувати чоловік із закривавленою рукою.

“Покусала собака,”- пояснив він ситуацію.

Його терміново відправили до шпиталю, де надали першу медичну допомогу. Через деякий час він виконав свій громадянський обов’язок і проголосував.

А в на дев’ятій виборчій дільниці столиці стало зле секретарю комісії. Її оперативно замінили.

”Організовано проходить голосування і на закордонних виборчих дільницях, що розмістилися переважно в будівлях дипломатичних установ,”- заявив міністр зовнішньоекономічних зв’язків та закордонних справ Петер Сійярто.-

Злагоджено проходить цей процес і в консульствах Угорщини в Ужгороді та Берегові.”

В місті над Верке перші відвідувачі прийшли до дипустанови уже о 8-ій ранку, згодом підтяглися й інші.

“Я з радістю й охоче навідався сюди разом із дружиною,- каже Голосу Карпат голова благодійного фонду “Шалом” реформаторської громади Гейза Надь.- Хочу особисто бути причетним до доленосного вибору Угорщини.”

Подібні думки висловлювали й інші виборці.

“Загалом їх зареєструвалося в нашій установі 835 осіб,- поділився з нашим виданням провідний консул Пейтер Ерделі.- На 17.00 за київським часом до урн підходило понад 50 відсоків з них. Правда, людей трохи менше, ніж на попередніх виборах, але все проходить організовано, без затримок, у звичному ритмі.”

Голосування триватиме до 20.00 години. Усі, хто стоятиме в черзі до цієї позначки, матимуть змогу віддати свої голоси за обраних кандидатів.

Нагадаємо, Anonymous злили персональні дані 120 тисяч російських військових, які воюють проти України.

Читайте також: