1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові на шкільному харчуванні розпиляли 15,5 мільйонів гривень, – ЗМІ

02.01.2022 17:31 Влада Голос Карпат

Ще один тендер на понад 4 мільйони гривень планують провести 10 січня.

Ще один тендер на понад 4 мільйони гривень планують провести 10 січня.

Журналісти медійного проєкту ПравдаЄ дослідили, що у 2022 році у Виноградівській громаді за кошти батьків і місцевого бюджету планують нагодувати дітей на 19,6 мільйонів гривень.

Тендери на закупівлю продуктів для харчування школярів і вихованців дитячих садочків замовник, комунальна установа «Центр з обслуговування закладів освіти» Виноградівської міської ради (далі - КУ «ЦОЗО»), провела у листопаді-грудні. Їх очікувана вартість 15,5 млн. гривень. Переможцем усіх закупівель, за винятком тендеру на хліб і булочки, стала сім'я підприємиці-депутатки. Разом із керівником освіти Виноградівської громади вони представляють одну політсилу у Берегівській районній раді.

Журналісти виявили що одинадцять тендерів із очікуваною вартістю закупівель понад 12 млн. гривень, які провели у листопаді, мають ознаки антиконкурентних узгоджених дій. Зокрема під час аукціонів на жодному з їхніх етапів учасники не знижували своїх цін. Також замовник, КУ «ЦОЗО», ймовірно навмисно деталізував вимоги тендерної документації так, щоб перемогли конкретні особи.

У своєму коментарі журналістам щодо детально виписаних тендерних вимог керівник комунальної установи «ЦОЗО» Юрій Свищо пояснив їх необхідністю закуповувати лише якісні послуги і продукцію.

«Тут двояко стоїть питання. Можна забезпечити умови і допустити будь-кого до виконання тендерної процедури. Питання в іншому, що після того як людина виграє ці торги, вона має забезпечити якісну послугу. І що для нас зараз важливо, для мене, я виберу – якісну послугу, щоб я розумів, що у заклади загальної середньої освіти, у садочки до нас зайде якісна продукція. Ми будемо гаранти за виконання цих умов. І тому, якщо хтось вбачає у моїх діях, що була вчинена не правильна дія, то було більше ніж достатньо часу для того аби апелювати до моїх дій», – коментує керівник КУ «ЦОЗО».

Переможці аукціонів, подружжя Ісаєвичів та їхні «піджаки» Олександр Рева і Михайло Поляк, працюють один у одного найманими працівниками і подають візуально ідентичні документи, зроблені одним автором ймовірно з ніком «мирослав геча». Крім того, для створення видимості конкуренції на аукціонах роль технічного учасника виконував ще один «піджак» подружжя підприємців, їхній свояк Дмитро Немченко. Усі ФОПи мешканці міста Виноградів.

Лише їхні тендерні пропозиції містили запитувані правовстановлюючі документи на склад, такі як свідоцтво про право власності, витяг з реєстру речових прав та план приміщення необхідних для замовника розмірів. Сам склад знаходиться у двадцятирічній іпотеці в «Укргазбанку» на суму 50 тис. доларів США.

Також журналісти дослідили що два фургони рефрижератори, які переможці збираються брати в користування у ТОВ «Скомекс-Україна», відсутні у власності фірми. А надані ними гарантійні листи та договори на поставки продуктів харчування від однієї з мереж оптової торгівлі що працює на території України не гарантують, ані наявність необхідних продуктів, ані те, що вони не будуть придбані на місцевому оптовому ринку за цінами нижчими, ніж подані у тендерних пропозиціях.

Юрист проєкту Bihus.Info «Свої люди» Віталій Гусак пояснив, чому згадані вище тендери на 12 млн. гривень містять ознаки антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів у закупівлях.

«Вказане може бути свідченням того, що учасник не був зацікавлений стати переможцем закупівлі. Оскільки суб’єкт господарювання, який дійсно має на меті перемогу, наслідком якої є одержання грошової винагороди, зменшив би вартість своєї цінової пропозиції. Тобто, один із учасників фактично надав можливість іншому суб’єкту господарювання перемогти на вказаній закупівлі. Така поведінка учасників вказує на те, що заявка одного із учасників не мала на меті перемогу у торгах, а присутня для створення ілюзії конкуренції. Внаслідок погодженої поведінки учасників торгів має місце ситуація, коли ними встановлюється такий розмір (рівень) ціни предмету закупівлі, яким нівелюється очікуваний ефект торгів», – пояснює юрист.

Нагадаємо, у Виноградові відкликаний по імперативному мандату депутат хоче судитись з партією.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська