1. Головна
  2. >
  3. Влада

У Міноборони відреагували на петицію щодо військового обліку жінок

252
Влада Закарпаття

Жінкам, які підлягають призову, пообіцяли, що у разі виникнення "важких" ситуацій, вони працюватимуть за своєю спеціальністю.

У Міноборони відреагували на петицію щодо військового обліку жінок

Нікого із жінок забирати до армії не планують, і причин для паніки немає. Про це заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр в ефірі каналу 1+1.

Вона назвала петицію про скасування наказу про військовий облік для жінок "нормальним демократичним процесом", але зауважила, що причин для паніки немає, і наказ не став несподіванкою, оскільки він був підписаний у рамках ухваленого ще у березні закону.

Маляр наголосила, що військовий облік - це не призов та не мобілізація, тому нікого з жінок до армії не забиратимуть.

"Паніка та переляк безпідставні - це жодним чином кардинально не змінить життя жінок", - сказала заступник голови Міноборони, коментуючи петицію про скасування наказу.

За її словами, "вже завтра" йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати) не потрібно - на це є весь 2022 рік. Очікується, що протягом наступного року Генштаб створить низку документів, які зроблять процес обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Планується спростити цей процес та частково перевести його в онлайн-формат.

Вона також уточнила, що у разі виникнення "важких" ситуацій у країні жінки-юристи виконуватимуть функції юристів, журналісти - журналістів.

Маляр також додала, що наказ Міноборони передбачає лише модернізацію та оновлення норм, що стосуються військового обліку жінок. При цьому такі норми були завжди - у постанові Кабміну 1994 року, яку фактично замінили на новий наказ, був чималий перелік із близько 40 професій, представниці яких підлягали обліку. Цей список, за словами Маляр, був засекреченим, і він з'явився у відкритому доступі лише у 2008 році. Деяких професій, зазначених у постанові 1994, вже немає через технічний прогрес, інші - з'явилися, із чим пов'язана необхідність оновлення.

Заступник міністра оборони зазначила, що наказ №313 не є несподіванкою, оскільки закон, який передбачає військовий облік для жінок, Верховна Рада підтримала абсолютною більшістю у березні 2021 - проголосували всі, крім ОПЗЖ.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber