1. Новини Закарпаття
  2. >

Змінено порядок отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами – Постанова КМУ

10.11.2021 09:45 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

Уряд на початку листопада прийняв рішення щодо внесення змін до порядку отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Так, Постановою Кабміну від 3 листопада 2021 року № 1142 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми. Зокрема, йдеться про спрощення порядку отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінками, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Як зауважили в Мінсоцполітики, внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми підвищать доступність послуг для непрацюючих жінок, студенток, жінок, які зареєстровані в центрі зайнятості, жінок, звільнених у зв'язку з ліквідацією підприємства тощо.

Для призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами тепер замість довідки в паперовій формі використовуватиметься інформація про сформований у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії „Вагітність та пологи”. При цьому, за відсутності технічної можливості скористатися порталом Дія залишається можливість призначення допомоги на підставі відповідної довідки в паперовій формі.

Водночас, постановлено, абзаци другий і третій підпункту 1 пункту 5 замінити абзацами такого змісту:

“Для проведення донарахування зазначеної допомоги у разі ускладнених пологів особами, зазначеними у пункті 3 цього Порядку, подається інформація про номер запису про сформований у Реєстрі медичний висновок.- До забезпечення технічної можливості отримання відомостей з Реєстру для перевірки інформації про сформований медичний висновок з використанням Порталу Дія для призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами подається видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка. - У разі подання раніше виданої лікувально-профілактичним закладом довідки встановленого зразка допомога у зв'язку з вагітністю та пологами донараховується на підставі такої довідки без вимоги подавати інформацію про номер запису в Реєстрі про сформований медичний висновок.- У разі народження мертвої дитини допомога у зв'язку з вагітністю та пологами виплачується на загальних підставах, а у разі викидня - не виплачується;”, - йдеться у Постанові КМУ.
Остаточний перехід на призначення допомоги без подання довідки у паперовій формі відбудеться після запровадження електронної взаємодії порталу Дія з Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

До уваги читачів ГОЛОСУ КАРПАТ публікуємо затверджені Постановою № 1142 ЗМІНИ до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми.

Нагадаємо, летальних випадків збільшилось: за добу на Закарпатті зафіксовано рекордну кількість хворих коронавірусом

Читайте на ГК:Хотів за кордон: на Закарпатті прикордонники виявили у водія "липові" документи (ФОТО)
Читайте на ГК:Червоне полярне сяйво над Україною: закарпатці розповідають, що бачили рідкісне явище над будинками (ФОТО)
Читайте на ГК:Найцінніші трофеї: на Закарпатті збирають унікальні чорні смаколики (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська