1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Повернення Брензовича може стати ціллю для провокацій ззовні", - Василь Кіш

30.10.2021 19:45 Влада ВАЖЛИВО

Повернення лідера угорців Закарпаття можуть використати зовнішні сили, зацікавлені у піковій дестабілізації як на Закарпатті, так і українсько-угорських відносин загалом.

Повернення лідера угорців Закарпаття можуть використати зовнішні сили, зацікавлені у піковій дестабілізації як на Закарпатті, так і українсько-угорських відносин загалом.

Різні джерела підтверджують наміри лідера угорців Закарпаття Василя Брензовича повернутися в Україну, територію якої він покинув після обшуків СБУ і підозри у державній зраді. Про це зазначає депутат Виноградівської міськради Василь Кіш на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Жодних офіційних сигналів, що Брензовича не затримають під час повернення в Україну, наразі немає. Однак створити умови для його безпроблемного повернення на батьківщину намагалися різні політичні сили, зацікавлені у прихильності депутатів партії КМКС в Закарпатській обласній раді.

У чому ж полягає небезпека?

По-перше, саме нещодавні події в облраді, де юридично провально, але по-факту 35-голосами було припинено повноваження голови ради Олексія Петрова, є сигналом про підвищену турбулентність в середовищі закарпатського політикуму. А отже, це і підвищена небезпека для Брензовича при перетині державного кордону, яку політичні гравці можуть використати задля своїх інтересів. До прикладу, якщо затримання лідера угорців таки відбудеться, про будь-яку співпрацю КМКС зі Слугами народу більше не зможе бути й мови. Для президентської команди це, фактично, означатиме повний провал на обласному рівні й відгомін куди-вище.

По-друге, на Закарпатті є постійнодіючим чинник, поведінку якого не можуть гарантувати і місцеві еліти, і, в деякій мірі, Київ. Маю на увазі зовнішні впливи, зацікавлені у загальній дестабілізації регіону та українсько-угорських відносин загалом.

Обов'язково варто враховувати, що навіть якщо українська система правосуддя не реагуватиме на приїзд Брензовича, на тлі посилення кризових явищ в Закарпатті, Україні та світі скористатися таким приводом – ідеальна ціль для провокацій ззовні.

Яким чином повернення Брензовича може бути використане, залежить тільки від можливостей, креативності та безпринципності суб'єктів впливу. Однак чи буде це на користь як лідеру угорців Закарпаття, так і самим закарпатцям – питання риторичне.

Нагадаємо, рішення про звільнення Петрова було опубліковане невстановленими особами, їх розшукує поліція

Читайте на ГК:Закарпатець намагався переправити «клієнта» до Угорщини за 00
Читайте на ГК:Земля прийме тіло, а небо душу: Берегівщину сколихнула трагічна звістка (ФОТО)
Читайте на ГК:Трагічна звістка облітає Закарпаття: "небесне військо" поповнив ще один закарпатець (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська