1. Головна
  2. >
  3. Влада

Смартфонів поменшає, а номер мобільного видаватимуть за договором: Нардепи та бізнес візьмуться за зв'язок

617
Влада Україна

Мобільні пристрої поділять на три категорії, перед покупкою перевіряти їх потрібно буде у реєстрі, а щоб отримати мобільний номер потрібно буде укласти договір з оператором.

Смартфонів поменшає, а номер мобільного видаватимуть за договором: Нардепи та бізнес візьмуться за зв'язок

В Україні може різко змінитися ринок мобільних телефонів, купувати техніку доведеться через перевірку реєстру і в руки клієнта потраплятиме "дозволений" екземпляр. А от номер телефону в оператора мобільного зв’язку доведеться отримати шляхом підписання договору. Такі законопроєкти нардепи та бізнес напрацьовують у робочій групі, пише Обозреватєль.

Журналісти дізналися детальніше про ідентифікацію абонентів та боротьбу з "сірим" імпортом у заступника комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, нардепа від "Слуги народу" Олександра Федієнка.

Боротьба з "сірим" імпортом

Першим законопроєктом депутати хочуть врегулювати незаконний обіг мобільних телефонів, створивши систему їх обліку. Таким чином документ охоплює і супровідні проблеми – крадіжки, втручання в програмне забезпечення, контрафакт.

"Багато людей скаржиться на те, що, придбавши телефон, який начебто схожий на відомий бренд, стикаються з ситуацією, що гаджет перестає працювати через тиждень. Людина, звісно, звинувачує державу, яка не захищає своїх громадян від таких шахраїв", – розповів Федієнко.

Відтак, у системі поділити мобільні пристрої хочуть на три категорії:

  • дозволений,
  • тимчасово дозволений,
  • заборонений до застосування в електронній комунікаційній мережі мобільного зв’язку. 

Тобто кожен телефон матиме міжнародний ідентифікатор (ІМЕІ), за яким його можна знайти в базі. Це унеможливить підробити пристрій, клонувати. Під час ввезення телефонів в Україну на митниці перевірятиметься документація, якщо пристрій не має дозволеного ІМЕІ, тоді він буде непридатним для використання.

"Щоб українець зміг користуватись своїм смартфоном, потрібно, щоб його IMEI мав статус "дозволений". Усі громадяни зможуть перевірити статус на сайті УДЦР безкоштовно. Для цього не потрібні будь-які документи або особиста цифрова реєстрація", – додав Федієнко.

По суті, для кінцевого споживача не зміниться нічого, а от бізнесу, який продає техніку, доведеться підготуватися до нових обов’язкових перевірок товару.

"Все працюватиме автоматично, без участі людини. Щойно товар проходить митницю, коди IMEI одразу потрапляють до централізованої бази, доступ до якої вже матимуть відповідні системи, які працюють у мобільних операторів", – сказав нардеп.

Ідентифікація користувача: як отримати номер

Другим законопроєктом депутати хочуть запровадити, що людина повинна ідентифікувати свій номер телефону в мобільного оператора. Наразі в Україні більшість абонентських номерів вже прив’язані до конкретних осіб через банківські послуги.

Цей документ викликає дискусію з багатьох питань, тому його ще детально опрацьовують. Загалом пропонується, що для отримання номеру клієнт повинен укласти письмовий або усний договір.

Тут Федієнко уточнює, що обов’язкова ідентифікація передбачається саме для користування номером телефону, а не самим пристроєм.

Нагадаємо, у світі стрімко дешевшає золото: експерти дали песимістичний прогноз.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber