1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні за домашнє насилля каратимуть чималими штрафами: Зеленський підписав відповідний закон

29.07.2021 21:35 Влада ВАЖЛИВО

Закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі підписав президент Володимир Зеленський.

Закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі підписав президент Володимир Зеленський.

"Згідно із законом, військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення поліції про місце свого тимчасового перебування у разі винесення такого припису", — повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Зазначені порушення за новим законом караються штрафом від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на строк до 10 діб.

За повторні правопорушення, вчинені протягом року, передбачений штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адмінарешт на строк до 15 діб.

Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі" Верховна рада ухвалила 1 липня 2021 року.

Нагадаємо, на Закарпатті за домашнє насильство засуджено шість осіб.

Читайте на ГК:Милиці президента. Чому група "Довіра" допомагає Зеленському
Читайте на ГК:Уряд збільшив видатки на пільги і субсидії у проекті бюджету на 2022 рік
Читайте на ГК:Згенерувати COVID-сертифікат на порталі Дія можна буде вже наприкінці вересня

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...