1. Новини Закарпаття
  2. >

"За брехню в декларації можна потрапити за ґрати": відповідний закон підписав Зеленський

17.07.2021 20:36 Влада

Це означає, що таким чином зможуть карати тих, хто збреше у декларації за 2021 рік.

Це означає, що таким чином зможуть карати тих, хто збреше у декларації за 2021 рік.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який зокрема передбачає покарання у вигляді позбавлення волі за брехню у деклараціях. Раніше депутати хоч і покарання за цей злочин відновили, але такої санкції не передбачили.

Про це повідомили в Офісі президента. 

Закон Рада ухвалила у другому читанні 29 червня. Зробили це після повторного розгляду, оскільки перший варіант законопроєкту Зеленський ветував, пише hromadske.

Тоді депутати хоч і повернули покарання за недостовірне декларування, однак ухвалили і поправку, яка дозволила б посадовцям не розкривати майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, якщо ті не надають про статки інформацію. Це б дозволило ухилятись від подання реальних даних про об'єкти декларування. 

Ще одна з поправок дозволила б карати чиновників за умисне неподання декларації лише обмеженням волі, а не ув’язненням.

Обидві поправки внесли в законопроєкт за поданням депутатів від «Слуги Народу» — Ігоря Фріса та Олексія Ковальова.

Разом з вето Зеленський вніс свої правки, якими запропонував ці два положення прибрати, зокрема передбачивши покарання за брехню у деклараціях у вигляді позбавлення волі. Тепер цей варіант закону він підписав.

Чому не було відповідальності за брехню в деклараціях?

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Раніше посадовці за недостовірне декларування могли отримати до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

У грудні 2020-го відповідальність за брехню в деклараціях відновили, але ув'язнення не було серед можливого покарання: лише штраф, громадські роботи та обмеження волі. Тому в січні 2021-го Зеленський подав новий законопроєкт, який передбачатиме й ув'язнення. Його схвально оцінила Венеційська комісія, але депутати додали свої поправки.

Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков у коментарі пояснював, що закон почне працювати з наступного року. Тобто ув'язнення зможуть призначати за брехню в деклараціях за 2021 рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні готують закон про національні спільноти.

Читайте на ГК:Курс валют на 17 вересня: долар дорожчає, євро дешевшає
Читайте на ГК:Милиці президента. Чому група "Довіра" допомагає Зеленському
Читайте на ГК:Уряд збільшив видатки на пільги і субсидії у проекті бюджету на 2022 рік
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...