1. Головна
  2. >
  3. Влада

Орбан став першим "ворогом свободи преси" в ЄС

70
Влада Угорщина

Глава уряду Угорщини "склав компанію" Кадирову, Путіну, Асаду, Лукашенкові, Ину і Бердимухамедову.

Орбан став першим "ворогом свободи преси" в ЄС

Організація Репортери без кордонів внесла прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в свій список "ворогів свободи преси". Він став першим главою уряду країни-члена ЄС, який потрапив в цей список. Про це в понеділок, 5 липня, повідомляє Радіо Свобода.

Сьогодні організація з нагляду за ЗМІ заявила, що Орбан і його партія Фідес "крок за кроком взяли під свій контроль медіа-ландшафт Угорщини" з моменту свого приходу до влади в 2010 році.

"Громадські мовники були централізовані в державному медіа-холдингу MTVA, в який також входить єдине в Угорщині інформаційне агентство MTI", - йдеться в заяві Репортерів без кордонів.

В організації також заявили, що Орбан використовує проти ЗМІ "хижацькі методи", в тому числі "політико-економічне шахрайство, дискредитацію та самоцензуру".

Зазначається, що регіональна преса в Угорщині з літа 2017 повністю належить підприємцям, дружнім Орбану.

Восени 2018 майже 500 проурядових медіа-компаній були об'єднані в "холдингову компанію", а їхня інформаційна політика централізована.

Список "ворогів свободи преси" Репортерів без кордонів включає 37 глав держав і урядів, які систематично пригнічують свободу преси.

До його складу входять, зокрема, президент Росії Володимир Путін, верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї, Олександр Лукашенко з Білорусі, Рамзан Кадиров з Чечні і лідери Центральної Азії Емомалі Рахмон з Таджикистану і Гурбангули Бердимухамедов з Туркменістану, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Сирії Башар Асад.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber