1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Міський голова ветував рішення сесії про створення контрольної комісії з освітніх питань

09.06.2021 19:18 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Сьогодні, 9 червня, на сайті міської ради було оприлюднене Розпорядження міського голови Бочкай С.З., яким накладено вето на рішення попередньої сесії «Про створення тимчасової контрольної комісії».

Сьогодні, 9 червня, на сайті міської ради було оприлюднене Розпорядження міського голови Бочкай С.З., яким накладено вето на рішення попередньої сесії «Про створення тимчасової контрольної комісії».

Нагадаємо, створення ТКК ініціювала депутатська група «Нова громада» з метою перевірити діяльність відділу освіти міськради, а також комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти».

У своєму розпорядженні міський голова покликається на частину четверту статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування", у якій дослівно сказано:

«Рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень».

Також він вказує, що накладає дане вето, на підставі звернення депутатської групи «За Розвиток». Вищезгаданим Розпорядженням мер також скликає засідання позачергової шостої сесії Виноградівської міської ради 16 червня 2021 року з метою повторного розгляду рішення.

Депутатська група «Нова громада» вже відреагувала на Розпорядження міського голови, поклавши на нього «персональну відповідальність за всі можливі порушення в освітній галузі».

Нагадаємо, на п’ятій сесії міської ради депутатська група «Нова громада» ініціювала створення тимчасової контрольної комісії міськради «Перевірка органів управління освітою Виноградівської громади», мета якої – перевірка діяльності відділу освіти міськради, а також комунальної установи міськради «Центр з обслуговування закладів освіти».

Депутати наголошують, що створили тимчасову депутатську комісію для розслідування фактів порушень законодавства керівником комунальної установи Свищом Ю.Ю. Як відомо, 13 травня керівник комунальної установи "ЦОЗО" Свищо Ю.Ю. звільнив директорку Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Габріелу Гомокі. Управління Держпраці у Закарпатській області провело перевірку КУ "ЦОЗО", за результатами якої керівнику установи було винесено припис та складено протокол про адміністративне правопорушення через порушення вимог законодавства про працю.

Крім того, 17 травня Закарпатська обласна прокуратура ініціювала внесення до ЄРДР відомостей щодо грубого порушення законодавства про працю (частина 1 статті 172 ККУ), що могло мати місце з боку директора ЦОЗО Юрія Свища по відношенню до директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріели Гомокі. Досудове розслідування здійснюють дізнавачі відділення поліції №1 Берегівського РВ ГУНП у Закарпатській області.

Нагадаємо, Новий заступник мера, подарунок для "Закарпаттяобленерго" та створення комісії з перевірки роботи освіти: найголовніше з п’ятої сесії Виноградівської міськради (ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська