1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Проти директора КУ ЦОЗО Юрія Свища розпочато кримінальне провадження через підозру у грубому порушенні законодавства про працю (ДОКУМЕНТ)

02.06.2021 21:53 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Прокуратура області підозрює, що головний освітянин Виноградівської громади звільнив директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріелу Гомокі через особисті мотиви.

Прокуратура області підозрює, що головний освітянин Виноградівської громади звільнив директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріелу Гомокі через особисті мотиви.

13 травня цього року наказом комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти» Виноградівської міської ради було звільнено директора Виноградівської ЗОШ №3 імені Жігмонда Перені з угорською мовою навчання Габріелу Гомокі. В той же день новим т.в.о. директора призначили керівника НВК №6 міста Виноградів Анету Міндак, яку попередньо звільнили за згодою сторін 13 травня і того самого дня видали наказ про призначили на нову посаду, що набрав сили з наступного дня, 14 травня.

Як згодом пояснив у коментарі Голосу Карпат керівник КУ ЦОЗО Юрій Свищо, освітянка була звільнена «у зв'язку з фінансово-господарськими порушеннями її, як керівника і отримала за це дві догани - за фінансово-господарські порушення і порушення трудового законодавства».

Втім сама Габріелла Гомокі вбачала у своєму звільненні особистою неприязню до неї керівника виноградівських освітян через її професійну та громадянську позицію: вже протягом трьох років директор разом з кількома колегами опонує політиці в системі освіти Виноградівщини, відкрито заявляючи про професійний та психологічний тиск, а також фінансовий шантаж по відношенню до керівництва закладів.

«Особиста неприязнь Ю.Свища та КО до мене викликана тим, що роки намагаюся із своїми однодумцями, мужніми колегами покласти край свавіллю по розподілу та використанню освітніх субвенцій ( а вони огого!). Адже ніхто нікому не давав права робити різницю між закладами освіти: одним спортзал, іншим кухню, а третім - і те, і те. А деякі заклади ставлять на коліна, деякі наказують безгрошів’ям, а деяких керівників уже попросили... Шкода, що тоді наші звернення до правоохоронних органів та до різних віток законодавчої та виконавчої влади, спустили на тормозах», - прокоментувала освітянка звільнення на своїй сторінціп у Фейсбуці.

За скаргою Габріели Гомокі управління Держпраці у Закарпатській області провело перевірку КУ ЦОЗО, за результатами якого керівнику установи було винесено припис та складено протокол про адміністративне правопорушення через порушення вимог законодавства про працю (частина 1 статті 41 КУпАП) , який скеровано до суду.

Крім того, 17 травня Закарпатська обласна прокуратура ініціювала внесення до ЄРДР відомостей щодо грубого порушення законодавства про працю (частина 1 статті 172 ККУ), що могло мати місце з боку директора ЦОЗО Юрія Свища по відношенню до директора Виноградівської ЗОШ №3 Габріели Гомокі. Досудове розслідування здійснюють дізнавачі відділення поліції №1 Берегівського РВ ГУНП у Закарпатській області.

Голос Карпат звернувся до Юрія Свища і просив прокоментувати припис, винесений управлінням Держаудитслужби, а також підозру у незаконному звільненні працівника з роботи з особистих мотивів. Звернення журналістів директор ЦОЗО проігнорував.

Про про події, що трапились в угорськомовній школі Виноградова у середині травня Голос Карпат розповідав у матеріалі «Освітній переворот по-виноградівськи у школі з угорським прапором: чому звільнення директора - це розплата за дотримання українського законодавства (ВІДЕО, ФОТО)».

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська