1. Новини Закарпаття
  2. >

Кабмін очікує продажу 1,5 млн га землі в рік

05.05.2021 20:23 Влада

Після часткового скасування мораторію з липня до 2024 року обсяг ринку землі складе, приблизно, $3 млрд на рік, вважає влада.

Після часткового скасування мораторію з липня до 2024 року обсяг ринку землі складе, приблизно, $3 млрд на рік, вважає влада.

Влада України очікує, що після відкриття ринку землі середньорічний оборот земель складе до 1,5 млн га. Про це йдеться в проспекті емісії єврооблігацій, пише Інтерфакс-Україна в середу, 5 травня. 

У проспекті повідомляється, що часткове скасування мораторію станеться 1 липня 2021 року, а більш масштабна лібералізація ринку землі запланована на 1 січня 2024 року. 

Часткова відміна заборони на купівлю землі дозволить фізособам - громадянам України купувати земельні ділянки сільгосппризначення сумарною площею до 100 га, а з 1 січня 2024 року до ринку будуть допущені також компанії, що належать українцям, а межу покупки буде підвищено до 10 тисяч га. 

Закон забороняє продавати землі сільськогосподарського призначення іноземцям, особам без громадянства, іноземним компаніям і державам. Зняття цієї заборони можливе лише за підсумками референдуму. 

Згідно з очікуваннями уряду, за середньої ціни $2 тис./га на першому етапі буде створено ринок землі об'ємом, приблизно, в $3 млрд на рік.

Читайте на ГК:У "червоній" зоні залишаться лише три області
Читайте на ГК:Переможниця "Холостяка-10" Даша Ульянова позує на яхті у відвертому бікіні (ФОО)
Читайте на ГК:Новий навчальний рік в Україні: як будуть навчатися діти після канікул
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...