1. Новини Закарпаття
  2. >

За ухилення буде кримінальна відповідальність: Зеленський підписав закон про призов резервістів

21.04.2021 13:50 Влада ВАЖЛИВО

Оголошувати мобілізацію водночас не потрібно.

Оголошувати мобілізацію водночас не потрібно.

Президент України Володимир Зеленський 21 квітня підписав закон щодо призову до армії резервістів без оголошення мобілізації в особливий період. Закон також вводить кримінальну відповідальність за ухилення від призову, від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Про це повідомила пресслужба глави держави.

Так, закон має удосконалити вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації, що дозволить оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, аби суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці.

Закон вводить новий вид служби в армії - військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. За резервістами будуть зберігатися місце роботи, середня зарплата та інші соцгарантії. Крім того, молодим людям протягом шести місяців після припинення такої служби обіцяють сприяти в працевлаштуванні.

Так, в особливий період на військову службу призиватимуть людей з оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме президент України за поданням головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

Крім того, цей закон передбачає створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

"Удосконалюється порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Оберіг" (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів)", - йдеться в повідомленні.

Також за ухилення від призову в особливий період; від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів запроваджується кримінальна відповідальність.

Слід зауважити, що закон передусім стосується людей з бойовим досвідом, які відслужили у армії за контрактом або ж в одній з хвиль мобілізації.

Читайте на ГК:Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця найближчим часом
Читайте на ГК:Коли в Україні розпочнеться четверта хвиля мобілізації: хто підлягає призову
Читайте на ГК:В Укренерго розповіли, коли Україна перейде на планові графіки відключення світла
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська