1. Новини Закарпаття
  2. >

Серед нового "контрабандного" санкційного списку РНБО - закарпатці (СПИСОК, ФОТО)

02.04.2021 21:01 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Один з Ужгородського району, інший - з колишнього Виноградівського.

Один з Ужгородського району, інший - з колишнього Виноградівського.

Список імен топ-10 контрабандистів, проти яких рішенням РНБО від 2 квітня запроваджені санкції, з'явився з розпорядженні "Дзеркала тижня". Повідомляється, що їхні рахунки і майно заблоковані.

Серед контрабандистів опинились і два закарпатці - Валерій Пересоляк та Орест Фірманюк.

Валерій Пересоляк - президент і власник ФК "Минай". Багато років працював на митниці, остання посада перед звільненням – заступник начальника управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС. Проживає в селі Минай, Ужгородського району.

Валерій Пересоляк на фото зліва

Орест Фірманюк - уродженець Виноградова Берегівського району. Офіційно власник столичних ТОВок "Валгер груп" та "Бізнес-111", неофіційно - куратор та вигодоотримувач групи компаній "Твоя логістика", організатор "сірих" митних схем та один з ключових гравців на ринку контрабанди товарів господарської групи і тканин. "Працює" на Одеській митниці та в аеропорту "Бориспіль". Значиться на сайті "Миротворця", де оприлюднюється інформація про підприємців, котрі співпрацюють з серапатистами ОРДЛО.

І першийі другийнеодноразово ставали фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань.

Крім людей зі списку, санкції ввели проти 68 пов’язаних з ними компаній. Окремо під санкції попали 11 російських компаній.

Також відомо, що від роботи відсторонено 17 керівників митниць та митних постів на 8-ми митницях України. Усього понад 100 працівників, з яких на Закарпатській митниці - 23 чоловік. Про це повідомляє Держмитслужба.

На малій Батьківщині Ореста Фірманюка у місті Виноградів жартують, що список РНБО далеко не повний. Зокрема, там немає інших гучних імен контрабандистів з колишнього Виноградівського району, які, можливо, саме в цю хвилину переправляють через кордони країни чергову партію контрабанди.

Нагадаємо, на початку березня цього року, закарпатські митники пропустили контрабанду вартістю 5 мільйонів доларів. Незадекларований підакцизний товар виявили угорці.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...