1. Новини Закарпаття
  2. >

"Владу регіонам": Зеленський ініціював переміщення органів влади із Києва до областей

31.03.2021 12:36 Влада ВАЖЛИВО

Які саме органи планують "децентралізувати" не уточнюється.

Які саме органи планують

Президент Володимир Зеленський ініціював переміщення центральних органів виконавчої влади з Києва для підвищення благоустрою в регіонах, у Кабінеті міністрів уже розробили пропозиції щодо "деконцентрації" органів влади, пише УП.

"За ініціативи президента Володимира Зеленського справді відбувається розгляд деконцентрації центральних органів виконавчої влади, тобто пропонується розглянути питання можливості переміщення центральних органів виконавчої влади у регіони з метою підняття благоустрою в областях, створення нових робочих місць та заохочення внутрішньої трудової міграції, стимулювання економічного розвитку регіонів, – розповіла речниця президента Юлія Мендель. – Кабінет міністрів має опрацювати усі вигоди та ризики цього рішення".

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов днями повідомив, що на засіданні Координаційної ради з питань реформування державного управління обговорювали деконцентрацію органів виконавчої влади, яку запропонував президент.  Зеленський запропонував впродовж найближчих 2 років перемістити центральні органи виконавчої влади з Києва до регіонів (обласних центрів чи центрів територіальних громад). 

Секретаріат Кабінету міністрів розробив та представив пропозиції такого переміщення. Які саме органи планують "децентралізувати" не уточнюється. Водночас, у Кабміні вбачають такі переваги "деконцентрації" органів влади:

  • закінчення концентрування центральних органів влади у місті Києві дасть можливість рівному розвитку регіонів;підняття благоустрою в регіонах;
  • наближення процесу формування та реалізації політик до людей;
  • зменшення навантаження на місто Київ;
  • створення нових робочих місць у регіонах, покращення можливості для працевлаштування, підвищення внутрішньої трудової міграції;
  • стимулювання економічного розвитку регіонів;
  • прискорення процесів реінжинірингу, цифрової трансформації та зменшення ролі чиновників у житті людини.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Зеленський зможе без мобілізації призивати тих, хто вже відслужив.

Читайте на ГК:"Їхав три доби на запасці під причепом вантажівки": прикордонники виявили 16-річного нелегала на кордоні з Румунією (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ріст мінімалок та зміни податків для ФОП: що передбачає Бюджет-2022 для українців
Читайте на ГК:В Україні запустили систему моніторингу олігархів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...