1. Новини Закарпаття
  2. >

Ліси Карпат: президент підписав закон про посилення захисту лісів

12.03.2021 20:19 Влада

Закон встановлює заборону випалювання сухої рослинності в лісах, полях і біля водойм.

Закон встановлює заборону випалювання сухої рослинності в лісах, полях і біля водойм.

Президент Володимир Зеленський у п'ятницю, 12 березня, підписав закон щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового і водного фонду, на торфовищах і землях інших категорій.

Як повідомляється на сайті президента, закон встановлює заборону випалювання з порушенням встановленого порядку сухої рослинності в прибережних смугах уздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм і на островах, у середовищі розмноження і на шляхах міграції тварин. За порушення заборони передбачається адміністративна відповідальність. 

Документ зобов'язує землекористувачів не допускати випалювання сухої рослинності з порушенням встановленого порядку, обкошувати (з прибиранням скошеного) і оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, лук, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць. 

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, в Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості пожеж через необережне поводження з вогнем і в результаті масового сільськогосподарського випалювання. Такі пожежі завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу, рослинному і тваринному світу, знищують види рослин і тварин, які підлягають захисту і занесені до Червоної книги України.

При цьому власники і землекористувачі фактично не несуть відповідальності за порушення вимог законодавства, а місцеві органи влади не мають повноважень для запобігання виникненню пожеж.

Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані
Читайте на ГК:На Закарпатті начальник комунальної установи спіймався на злочині зі збитками в пів мільйона грн
Читайте на ГК:На Закарпаттї цього року виявили 22 водіїв з підробленими документами
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...