1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховна Рада має намір узаконити право дітей на найближчий дитсадок

02.03.2021 22:53 Влада

Нардепи підтримали законопроект, який гарантує зарахування дітей до дитячого садка з прив'язкою до місця проживання.

Нардепи підтримали законопроект, який гарантує зарахування дітей до дитячого садка з прив'язкою до місця проживання.

Народні депутати у вівторок, 2 березня, підтримали в першому читанні законопроект №4606 щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти. "За" проголосували 345 нардепів. 

"Головною метою законопроекту є створення сприятливих умов для першочергового зарахування до установ дошкільної освіти осіб, які проживають у територіальних межах обслуговування такою установою дошкільної освіти", - йдеться в пояснювальній записці. 

Документ передбачає внесення змін до закону Про дошкільну освіту, які закріплять гарантоване право кожної дитини отримувати дошкільну освіту в установі дошкільної освіти, що є найбільш доступним і найближчим до місця її проживання, а також визначити черговість зарахування дітей до закладів дошкільної освіти. 

Законопроект передбачає, що для забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти органи місцевого самоврядування створюють і містять мережу закладів дошкільної освіти. 

Кожна дитина має право отримувати дошкільну освіту в установі дошкільної освіти, найбільш доступній і наближеній до місця її проживання. Але це не обмежує право батьків дитини вибрати іншу установу дошкільної освіти відповідно до законодавства. 

Діти зараховуються до установ дошкільної освіти за такою черговістю: в першу чергу зараховуються всі діти, місце проживання яких на території обслуговування установи дошкільної освіти підтверджено, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами і/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому дошкільному закладі, або дітьми працівників цієї установи дошкільної освіти; в другу чергу на вільні місця зараховуються діти, які не проживають на території обслуговування цієї установи дошкільної освіти. 

У разі, якщо після вживання вичерпних заходів кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує можливість установи дошкільної освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад дошкільної освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів дошкільної освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей в обрані їх батьками установи дошкільної освіти.

Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Читайте на ГК:В Україні повідомили які є побічні реакції після вакцинації від коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...