1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні запустять "суд у смартфоні"

01.03.2021 16:17 Влада ВАЖЛИВО

Дана ініціатива допоможе прискорити судовий процес і мінімізує корупцію і можливості для зловживань, вважає влада.

Дана ініціатива допоможе прискорити судовий процес і мінімізує корупцію і можливості для зловживань, вважає влада.

В Україні з'явиться послуга "суд у смартфоні". Як заявив президент Володимир Зеленський в понеділок, 1 березня, це має скоротити судовий процес і мінімізувати корупцію.

"Усунення зловживань і забезпечення прозорості суду. Дієвим кроком на цьому шляху може стати ІТ рішення. За аналогією з державними послугами в смартфоні ми прагнемо і обов'язково зробимо суд у смартфоні", - сказав він.

Це буде означати, що "більшість бюрократичних процедур перейде в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію і можливості для зловживань", пояснив він.

Також президент наголосив на важливості відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і вдосконалення процедури добору кандидатів до Вищої ради правосуддя.

"Важливим питанням також є участь громадян у здійсненні правосуддя. Ми впроваджуємо в країні народовладдя, а це не тільки місцеві і всі українські референдуми. Одним з його інструментів є суд присяжних", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що зараз вже готові два законопроекти, "які дадуть старт його роботі".

За словами Зеленського, суд присяжних не тільки підвищить довіру до правосуддя, а й покладе велику відповідальність на присяжних за долю учасників процесу. "Тому модель і формат суду присяжних в Україні будуть детально і уважно обговорюватися", - наголосив президент.

Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Читайте на ГК:В Україні повідомили які є побічні реакції після вакцинації від коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...