1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Як згноїти понад три мільйони бюджетних коштів: «майстер-клас» від влади та господарників Мукачева (ФОТО)

25.02.2021 13:15 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

«Не своє – не шкода» вочевидь саме цією приказкою керується мукачівська влада та господарники розпоряджаючись коштами та майном громади.

У Мукачеві гниють та дедалі більше руйнуються «збірно-розбірні» дерев’яні будиночки у парку Центральний (Перемоги).

Ця історія розпочалася наприкінці 2015-го року, коли у Мукачеві вирішили провести славнозвісний фестиваль «Червене вино 2016» (проходить у січні) у новому форматі. У грудні 2015-го року в терміновому порядку міська влада почала шукати підрядників, які до початку фестивалю виготовлять збірно-розбірні дерев’яні будиночки для облаштування фестивального містечка у згаданому парку. Був заявлений курс на підвищення рівня якості та прозорості проведення фестивалю. Щоб підкріпити слова діями, були відкрито запрошені усі бажаючі підрядники, готові виконати замовлення на виготовлення дерев’яних будиночків. Загальний бюджет, нагадаємо – більше трьох мільйонів гривень. У владних кабінетах наголошували, що окупність такого фестивального містечка – 2 роки. Воно є мобільним, і може стати окрасою будь-якого фестивалю в будь-якому місті.

Очікувалось, що заявок на конкурс буде достатньо. Втім, не так сталося як гадалося. Імовірно, добросовісні підрядники розуміли, що в такий стислий термін виготовити і встановити якісні конструкції просто неможливо, навіть за три мільйони. Однак, охочий підзаробити таки знайшовся і місто таки отримало «збірно-розбірні» фестивальні будиночки, а саме:

 - для продажу сувенірної продукції – 18 штук;

- торгово-продовольчого призначення – 40 штук;

- харчового призначення – 16 штук.

Виготовлені нашвидкоруч конструкції так само поспіхом почали встановлювати у парку. Монтажні роботи до початку фестивалю завершити не встигли, збивали будиночки і тоді, коли фестиваль вже стартував.

Попри затверджений план так звані «винні будиночки» фестивального містечка чомусь «наліпили» з іншого боку паркової алеї. 

При цьому без жодного фундаменту чи «подушки» і навіть не на рівній поверхні. Конструкції розташували так, що половина будиночку стоїть на доріжці, а інша, подекуди спираючись на бордюри, на газоні. Імовірно, аби вирівняти та зафіксувати конструкції будиночків на такій основі, попід них підіткнули де цеглину, де бетонний блок, де дерев’яний брусок, де дощечку.

Наслідки від цього «професійного» встановлення не забарилися. «Перші ластівки» такої халатності проявилися вже того ж, 2016-го, року, коли будиночки почали «тріщати по швам». Проте, міська влада та господарники замість пред’явити претензії підрядникам та виконавцям щодо неякісно виконаних за бюджетні мільйони робіт, просто «закрили очі». Натомість горе конструкції стягнули величезними болтами, чим завдали ще більшої шкоди деревині, із якої було виготовлено будиночки.

Слід зауважити, що коли фестивальне містечко облаштували в парку, з огляду на якість конструкцій, стало зрозумілим, що ні про яку «збірно-розбірність» будиночків не йдеться. Втім, цього вперто не бажали бачити ні господарники, ні чиновники, ні міські депутати. 

Більше того, вже у вересні цього ж, 2016-го року, Рішенням Мукачівської міської ради № 323 «Про внесення змін до бюджету міста Мукачево на 2016 рік» депутати Мукачівської міської ради виділити 200 тисяч гривень «для улаштування» дерев’яних фестивальних будиночків у міському парку. За дане рішення проголосувало 34 депутати під час 16-ої позачергової сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання.

Також варто зазначити, що встановлені у парку дерев’яні конструкції так і не були визнані стаціонарними. У 2015-16 р.р., міським виконкомом були прийняті кілька рішень «Про погодження розміщення збірно-розбірних будиночків у парку «Перемоги»  по вул. Садова, 30А». Контролювати виконання цих рішеннь мали головний архітектор Мукачева та очільник УМГ. Йшлося, зокрема, про розміщення тимчасових споруд, а відтак належного встановлення будиночків та відповідного облаштування (фундамент, водовідводи, стічні канави і т.д.) годі було й чекати.

До цього часу дерев’яні конструкції знаходяться там, де їх встановили у 2016-му. Про те, що громада міста витратила купу грошей на придбання збірно-розбірних будиночків, які, завдяки обіцяній мобільності, могли «заробляти гроші, ставши окрасою будь-якого фестивалю в будь-якому місті» - ніхто вже давно не згадує. Майно громади вартістю в понад 3 мільйони гривень понад 5 років у буквальному сенсі прогниває й дедалі більше руйнується. Адже до тепер стоїть частково в калюжах на доріжці, частково на вологому грунті, ще й вода з ливнівок стікає просто на землю під дерев’яні будиночки.

Але діла до цього, вочевидь, нікому й досі немає. «Не своє ж не шкода», чи не так?

Нагадаємо, нова набережна у Мукачеві розповзається на очах (ФОТО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська