1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

На Франківщині духовенство закликає кандидата в народні депутати припинити агітувати у церквах (ВІДЕО)

20.02.2021 10:25 Влада Голос Карпат

Богослов і священник УГКЦ Юстин Бойко у відкритому листі звернувся до кандидата в народні депутати по округу № 87 Олександра Шевченка із закликом не використовувати церкву в передвиборних цілях.

Богослов і священник УГКЦ Юстин Бойко у відкритому листі звернувся до кандидата в народні депутати по округу № 87 Олександра Шевченка із закликом не використовувати церкву в передвиборних цілях.

Відповідне звернення з'явилося на Фейсбук-сторінці священника. Причиною для відкритого листа стали звернення з негативною реакцією на агітацію від мирян та духовенства.

"Про причину Ваших паломництв храмами Івано-Франківщини не трудно здогадатися. Вистачає зайти на інтернет-сторінку Центральної виборчої комісії України, щоб переконатися у тому, що нещодавно Вас зареєстровано кандидатом до Верховної Ради України виборчого округу № 87, що на Прикарпатті від партії "За майбутнє". Тому, Ваші поїздки храмами як також Ваші виступи у храмах сприймаються як духовенством так і вірними як прямий елемент передвиборчої компанії", - написав Юстин Бойко.

Священник зазначив, що використання храму суперечить постановам Синоду Єпископів УГКЦ і закликав припинити використовувати Церкву як майданчик передвиборчої компанії. У відкритому листі до кандидата він також додав: "якщо буде на це допуст Божий, осягнете те, до чого стремите!".

На факт агітації Шевченком у церквах відреагували у Громадянській мережі ОПОРА.

"Судячи з проаналізованих відеозаписів візитів політика у храми після набуття ним статусу кандидата, прямої агітації не було, тому важко дати однозначну відповідь, чи порушувалось обмеження на участь релігійних організацій у агітації, яке встановлене статтею 5 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Навіть якщо б ця норма була недотримана, то санкції за її порушення законодавством прямо не передбачено. Крім того, релігійних організацій немає у переліку тих, кому агітацію забороняє частина 1 статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України". Це виходить за межі регулювання виборчого законодавства", –  коментують в ОПОРІ.

Цей же закон визначає, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів. Священнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами.

Кандадат в народні депутати ніяк не відреагував на звернення священника та не надав коментарі Громадській мережі ОПОРІ.

Олександр Шеченко з 2004 по 2014 рік він був директором гірськолижного курорту "Буковель". Він двічі обирався в парламент.

Довибори в одномандатному виборчому окрузі № 87 в Івано-Франківській області відбудуться 28 березня 2021 року. Колишній нардеп з цього округу від фракції Слуга народу Зіновій Андрійович склав мандат, оскільки його обрали на посаду міського голови міста Надвірна на Івано-Франківщині.

Нагадаємо, на Прикарпатті люди незадоволені ремонтом дороги у Карпатах.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...