1. Новини Закарпаття
  2. >

Хто він, перший народний депутат підозрюваний у кнопкодавстві? (ВІДЕО)

13.02.2021 10:24 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Тепер за «зловживання владою» нардеп може втратити мандат.

Тепер за «зловживання владою» нардеп може втратити мандат.

Закарпатський мажоритарник з Виноградова Владіслав Поляк став першим народним депутатом в історії українського парламентаризму, кому вручили підозру за неособисте голосування.

12 лютого Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, на своїй сторінці у Фейсбуці проінформувала про перше повідомлення про підозру народному депутату-кнопкодаву.

«За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутатові України за фактами здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосувань замість іншого народного депутата. Це перший у нашій практиці випадок притягнення до відповідальності за ст. 364-2 Кримінального кодексу України», - написала Генпрокурор.

І хоча імені депутата вона не назвала, найбільш очевидно, що мова йде про випадок 21 лютого 2020 року. Тоді рух «Чесно» зафіксував як позафракційний мажоритарник із Закарпаття Владіслав Поляк, голосував одразу за кількох відсутніх депутатів. Фотографії і відеозаписи неособистого голосування розповсюдили активісти та низка найбільших ЗМІ країни. Це був перший випадок кнопкодавства у Раді після введення кримінальної відповідальності за це явище.

У Генпрокуратурі повідомили, що неособисте голосування було зафіксоване під час розгляду поправок до законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення і народний депутат неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги.

«У разі доведення вини, народному депутатові загрожує покарання у виді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», - йдеться в повідомленні.

У перерахунку на гроші – це від 51 до 85 тисяч гривень. Але це ще не все, нардеп-кнопкодав може втратити мандат.

«Штраф це штраф, але покарання буде в межах діючого КПК. Якщо набирає силу рішення суду, вступає в силу, народний депутат перестає бути народним депутатом України. Фактично автоматично», - повідомив у коментарі журналістам спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Владіслав Поляк до Генеральної прокуратури за підозрою не з’явився. Нардеп не дає також коментарі для ЗМІ. Зокрема про це заявили журналісти ТСН, а Радіо Свободі довелось надіслати нардепу запит.

В той де час депутатська група «Довіра», до складу якої входить народний депутат, виступила на своїй Фейсбук-сторінці із заявою, в якій закликала «ЗМІ уважніше ставитися до формулювання новин, коли повідомляється, насправді, про ще не доведене порушення» та нагадала про презумпцію невинуватості.

 

Уродженець Виноградова Владіслав Поляк у 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання за виборчим округом №73 як безпартійний самовисуванець. Поляк був членом депутатської групи «За майбутнє» з початку каденції і до 20 грудня 2019 року. Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

З 4 червня 2020 року входить до депутатської групи «Довіра».

У 2015 році був обраний депутатом Закарпатської обласної ради 7 скликання від партії «Відродження» за округом №11 як безпартійний. У 2010 році був обраний депутатом Виноградівської міської ради 6 скликання від «Партії Регіонів».

З 2009 року — приватний підприємець. Раніше працював у радгоспі «Виноградівський».

За інформацією аналітичного видання «Слово і діло», за півтора роки у парламенті народний депутат ще не виконав жодну з своїх передвиборчих обіцянок. Усього їх було вісім. Зокрема, Поляк обіцяв знизити ціни на газ та електроенергію, а також «зробити все, щоб побороти корупцію».

У раді нардеп відзначився голосуванням за рішення, що підривають антикорупційне законодавство; підписався під недовірою Генпрокурору Рябошапці (саме він відкрив кримінальне провадження по факту неособистого голосування Поляка – ред.); а також голосував за призначення Венедіктової Генпрокурором.

Окрім того, Поляк погрожував судом журналістам, котрі знайшли його прив’язку до ТОВ «Енергія гір плюс» із статутним капіталом 1 мільйон гривень. Компанія відома своїми повторними планами побудувати МГЕС на річці Шопурка у Великому Бичкові на Рахівщині. Проте 9-ти тисячна громада селища проти. У 2020 році «Енергія гір плюс» програла людям апеляційний суд.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська