Причиною може бути невдоволення населення тарифною політикою влади, проти якого не ризикують йти деякі політичні сили.

На засіданні в четвер, 28 січня, Верховна Рада не змогла призначити Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем'єр-міністра - міністра енергетики.
Відповідне рішення підтримали 204 нардепів.
Голоси розподілилися по фракціям так:
"Слуга народу" - 177,
"Довіра" - 18,
Позафракційні - 9
Відзначається, що це була друга спроба призначити Вітренко. Першу парламент провалив 17 грудня. Тоді "за" свої голоси віддали усього 186 народних депутатів при необхідних 226. Також ініціативу щодо кандидатури Вітренко, перед голосуванням у Раді, не підтримав профільний комітет.
Провалене голосування прокоментував телеграм-канал "Політика країни":
"Після провалу голосування Юрій Вітренко забрав світло-коричневий шкіряний портфель і, помахавши депутатам рукою, покинув зал. При цьому він не виглядав засмученим, а зовсім навпаки.
І його можна зрозуміти - згода йти на "розстрільну" посаду міністра енергетики він обміняв на видачу йому 4 млн доларів премії. Премію він отримав, а на посаду, яка йому принесла б більше проблем, ніж профіту, його так і не призначили. Так чого йому засмучуватися через провал голосування? "- йдеться в повідомленні.
"Провал голосування за Юрія Вітренка, незважаючи на колосальний тиск Офісу президента на депутатів, можна трактувати цілком очевидним чином: головні бенефіціари депутатських груп в "слузі народу" показали Банковій, хто насправді контролює фракцію.
І що без узгодження кандидатур з ними ні одне важливе питання по кадрам не пройде. Окреме питання - відмова голосувати за Вітренко групи Коломойського. Ігор Валерійович показує, що виключення Дубинського може мати для фракції важкі наслідки", - йдеться ще в одному повідомленні телеграм-каналу.
Після цього, 21 грудня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль призначив Юрія Вітренка в.о. міністра енергетики.
Тим часом у четвер, 28 січня, профільний комітет підтримав кандидатуру Вітренко на посаду міністра енергетики.
Також повідомлялося, що Вітренко обіцяв піти в приватний бізнес, якщо Рада не зробить його повноцінним міністром з другої спроби.