1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада провалила голосування за призначення міністра енергетики

29.01.2021 10:05 Влада Голос Карпат

Причиною може бути невдоволення населення тарифною політикою влади, проти якого не ризикують йти деякі політичні сили.

Причиною може бути невдоволення населення тарифною політикою влади, проти якого не ризикують йти деякі політичні сили.

На засіданні в четвер, 28 січня, Верховна Рада не змогла призначити Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем'єр-міністра - міністра енергетики.

Відповідне рішення підтримали 204 нардепів.

Голоси розподілилися по фракціям так:

"Слуга народу" - 177,

"Довіра" - 18,

Позафракційні - 9

Відзначається, що це була друга спроба призначити Вітренко. Першу парламент провалив 17 грудня. Тоді "за" свої голоси віддали усього 186 народних депутатів при необхідних 226. Також ініціативу щодо кандидатури Вітренко, перед голосуванням у Раді, не підтримав профільний комітет.

Провалене голосування прокоментував телеграм-канал "Політика країни":

"Після провалу голосування Юрій Вітренко забрав світло-коричневий шкіряний портфель і, помахавши депутатам рукою, покинув зал. При цьому він не виглядав засмученим, а зовсім навпаки.

І його можна зрозуміти - згода йти на "розстрільну" посаду міністра енергетики він обміняв на видачу йому 4 млн доларів премії. Премію він отримав, а на посаду, яка йому принесла б більше проблем, ніж профіту, його так і не призначили. Так чого йому засмучуватися через провал голосування? "- йдеться в повідомленні.

"Провал голосування за Юрія Вітренка, незважаючи на колосальний тиск Офісу президента на депутатів, можна трактувати цілком очевидним чином: головні бенефіціари депутатських груп в "слузі народу" показали Банковій, хто насправді контролює фракцію.

І що без узгодження кандидатур з ними ні одне важливе питання по кадрам не пройде. Окреме питання - відмова голосувати за Вітренко групи Коломойського. Ігор Валерійович показує, що виключення Дубинського може мати для фракції важкі наслідки", - йдеться ще в одному повідомленні телеграм-каналу.

Після цього, 21 грудня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль призначив Юрія Вітренка в.о. міністра енергетики.

Тим часом у четвер, 28 січня, профільний комітет підтримав кандидатуру Вітренко на посаду міністра енергетики.

Також повідомлялося, що Вітренко обіцяв піти в приватний бізнес, якщо Рада не зробить його повноцінним міністром з другої спроби.

Джерело

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська