1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховна Рада прийняла закон про «народовладдя через референдум»

26.01.2021 16:31 Влада ВАЖЛИВО

Законопроект у другому читанні підтримали 226 депутатів фракції Слуга народу, 20 - групи Довіра і дев'ять позафракційних.

Законопроект у другому читанні підтримали 226 депутатів фракції Слуга народу, 20 - групи Довіра і дев'ять позафракційних.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 26 січня, прийняла законопроект про референдум, підтримавши його в другому читанні 255 голосами. 

Законопроект підтримали 226 депутатів фракції Слуга народу, 20 - групи Довіра і дев'ять позафракційних, проти проголосували депутати фракцій Опозиційна платформа - За життя (15), Європейська солідарність (24) і Голос (17), а також два позафракційних депутати. Депутати фракцій Батьківщина і групи За майбутнє при голосуванні утрималися. На друге читання в документ надійшло 1 386 поправок. 

Згідно з текстом законопроекту, на референдум можуть бути винесені: 

твердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції;

питання загальнодержавного значення;

питання про зміну території України;

питання щодо втрати чинності законом або його окремими положеннями. 

Предметом референдуму не можуть бути: 

суперечать Конституції і загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права;

спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення її суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози нацбезпеці, розпалювання ворожнечі;

про законопроекти з питань бюджету, податків та амністії;віднесені законодавством до відання органів правопорядку, прокуратури або суду. 

На референдум одночасно може бути винесене тільки одне питання. 

Для того, щоб референдум відбувся, на ньому повинні будуть проголосувати не менше 50% виборців. Для затвердження питання, винесеного на референдум, його повинні підтримати більше половини виборців. 

"Ключовою новацією законопроекту, яка виділяє його серед інших законопроектів, які реєструвалися у Верховній Раді, є визначення можливості введення електронних процедур при організації та проведенні всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань", - зазначено в пояснювальній записці до закону. 

Для організації та проведення всеукраїнського референдуму закон пропонує створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи щодо забезпечення електронного голосування. 

Норми про введення процедур електронних голосувань повинні вступити в силу з початком роботи цієї системи після прийняття відповідного рішення Центрвиборчкому і його оприлюднення в газеті Голос України та на офіційному сайті комісії.

Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Читайте на ГК:Рада підтримала законопрект про одноразову фінансову допомогу
Читайте на ГК:В Україні повідомили які є побічні реакції після вакцинації від коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...