1. Новини Закарпаття
  2. >

Яка доля чекає нові райони Закарпаття: Конституційний Суд України відкрив провадження

25.01.2021 11:02 Влада

Ухвалою колегії суддів Конституційного суду відкрито конституційне провадження у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року №807-ІХ за конституційним поданням 49 народних депутатів України від 20.10.2020.

Про це повідомила постійний представник парламенту в Конституційному суді, заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, народний депутат від "Слуги народу" Ольга Совгиря.

Як повідомляє пані Совгиря, автори конституційного подання вважають, що оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами; здійснивши укрупнення окремих районів, ВР обмежила право на доступ до суду, оскільки "важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду та стабільність судової системи". У поданні також заявлено клопотання про визнання провадження в цій справі невідкладним "з метою мінімізації наслідків, які можуть бути завдані постановою".

Нагадаємо, що  25 жовтня 2020 року  на новій адміністративно-територіальній основі відбулись місцеві вибори. Разом з тим, після ухвалення законопроєкту №3651-д розпочався активний процес передачі майна територіальним громадам.

«… До прикладу, на Житомирщині вже передано 100% майна. Чи можна повернути цей процес назад без катастрофічних наслідків для держави і місцевого самоврядування? Питання скоріш риторичне» – зазначає народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Читайте на ГК:«Минай» здобуває перемогу!
Читайте на ГК:Перший вакцинований лікар на Закарпатті поділився враженнями після щеплення від ковід (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті розгортають додаткові ліжкомісця для хворих на COVID-19: відомо де і скільки
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...