1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Тячеві обрали заступника голови Тячівської районної ради, розглянули освітні та майнові питання (ФОТО)

29.12.2020 17:08 0 Влада
 

29 грудня відбулося четверте пленарне засідання першої сесії Тячівської районної ради восьмого скликання. Роботою зібрання керував голова районної ради Юрій Берінде. У залі зареєструвались 39 депутаті

На порядку денному були питання, які потребували невідкладного розгляду. Також до нього включили питання про обрання заступника голови районної ради. Хоча депутат  Василь Каганець зауважив, що згідно зі статтею 56 Закону України «Про місцеве самоврядування» у голови районної ради може бути лише один заступник. Про це повідомив TYACHIV.COM.UA

Найперше, депутати у відповідь на лист Тячівського міського голови Івана Ковача прийняли звернення до Закарпатської ОДА та обласної ради щодо співфінансування оплати утримання КНП «Тячівська районна лікарня» та КНП «Тячівська районна поліклініка». Адже, як зазначив голова райради, у громади з населенням у 20 тисяч мешканців коштів на те, щоб утримувати медичний заклад, що обслуговує 180-тисячний район, не вистачає. У листі голова Тячівської громади просить передати КНП «Тячівська лікарня» в управління обласної ради, 50% витрат проводити за рахунок дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти і охорони здоров’я, що розподіляється Закарпатською обласною радою, а 50% – за рахунок надання іншої субвенції територіальними громадами Тячівського району.

Затим перейшли до процедури обрання заступника голови райради. Оскільки на попередній сесії обраний заступник голови – депутат від «Європейської Солідарності» Дмитро Буга – відмовився від повноважень, то на черговому засіданні депутати запропонували іншу кандидатуру від цієї політсили – Михайла Дикуна.

В результаті таємного голосування кандидат отримав 23 голоси на свою підтримку, 7 депутатів голосували проти, решта не брали участі у виборах. Відтак новообраний заступник голови райради подякував за підтримку колегам, склав присягу і зайняв місце у президії.  

Затим депутати затвердили регламент роботи, план діяльності районної ради на 2021 рік з підготовки регуляторних актів та щодо реалізації державної регуляторної політки, а також делегували повноваження Тячівській РДА.

З освітніх питань доповідала начальник відділу освіти РДА Марія Думнич. Взявши озвучену інформацію до уваги, депутати приєднали 7 шкіл як філії до опорних закладів освіти: Рунівську ЗОШ І-ІІ ст. – до Бедевлянського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Яблунецький та Прочківський НВК-ЗОШ І ст. – до Лопухівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Петрушівську ЗОШ І-ІІ ст. – до Тернівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Нижньоапшанську ЗОШ І-ІІ ст. – до Нижньоапшанського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Калинівську ЗОШ І-ІІ ст. – до Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Нижньодубівську ЗОШ І ст. – до Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Глибокопотіцьку ЗОШ І-ІІ ст. №2 – до Глибокопотіцького ОЗЗСО І-ІІІ ст., та затвердили відповідні статути. Це дасть можливість розширювати матеріально-технічну базу цих шкіл на рівні держави.

З майновими питаннями ознайомила начальник відділу управління майном району районної ради Ганна Габорець. Тож депутати затвердили Переліки першого та другого типів об’єктів оренди комунальної власності, передали МПК-1 в смт Тересва та МПК-3 в с.Нересниця зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Тересвянської селищної та Нересницької сільської рад. Надали дозвіл на передачу зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Солотвинської селищної ради закладів первинної медицини.

Серед інших рішень сесії – вихід Тячівської райради зі складу засновника Тересвянської ДШМ та комунальної установи «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр», припинення оперативного управління відділом освіти РДА закладами освіти району, а також затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей в ОЗ «Берізка» Тячівської районної ради на 2021-2022 роки та ін.

Нагадаємо, що На Тячівщині чергова ДТП: розбитий автомобіль забрав евакуатор (ФОТО)

Читайте на ГК:Закарпатка інсценувала пограбування, щоб уникнути поїздки за кордон
Читайте на ГК:Засуджено закарпатця, який вчинив ДТП, унаслідок якої загинула дитина
Читайте на ГК:У Солотвині водій Audi насмерть збив жінку, яка перебігала вулицю (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...