1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Близько 2 мільйонів на ШГБ у Мукачеві: відомо, про що йдеться (ПОЛОЖЕННЯ)

24.12.2020 11:22 0 Влада Автор: Голос Карпат
 

У Мукачеві затвердили Програму, яка дозволить дітям брати участь у розвитку територіальної громади з метою удосконалення діалогу між владою і громадою.

Під час позачергової сесії Мукачівської міськради депутатським корпусом було прийнято рішення "Про затвердження Положення про шкільний громадський бюджет на 2021 рік".

Як зазначається у тексті документу, Програма "Шкільний громадський бюджет" (ШГБ) сприятиме налагодженню взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створенню умов для участі дітей та учнівської молоді у розвитку територіальної громади, удосконаленню діалогу між владою і громадою, активізації громадських ініціатив на території громади щодо участі у бюджетному процесі на основі впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів місцевого бюджету.  

Стати учасниками програми ШГБ зможуть учні усіх шкіл міської ОТГ, а саме учні 5-11 класів. При цьому, усі проєкти в рамках цієї програми мають бути спрямовані на розвиток шкільного самоврядування, освітніх та навчальних процесів, впровадження інновацій та покращення навчальних закладів й можливостей для навчання. Втім, проєкти, що будуть спрямовані на проведення заходів можуть подаватися учнями 7-11 класів. На проєкти, які стануть переможцями, з місцевого бюджету виділятимуть:- до 400 тис. грн - великий проєкт- до 200 тис. грн - малий проєкт.

Як розповів у коментарі для ГОЛОСУ КАРПАТ депутат Мукачівської міської ради Юрій Кравчук, на реалізацію даної програми вже у наступному році мають намір витратити близько 2 мільйонів гривень, а стартує пілотний проєкт вже у січні 2021 року.

"Свого часу ми дозволили голосувати за проєкти бюджету громадських ініціатив мукачівцям з 14 років. Мотивація була зрозуміла – ми хочемо, щоб діти вже змалечку активно долучалися до створення комфортного міста, у якому вони хочуть жити. Що було потім – усі пам'ятають. Дітей почали використовувати для благоустрою дитячих майданчиків... у школах. Це призвело до протистоянь та негативних відгуків у соціальних мережах. Постало питання про роз'єднання громадських і так званих "комунальних" ініціатив, які дублювали завдання міської адміністрації. Я пропонував зробити окремо "бюджет комунальних ініціатив", щоб проєкти бюджетних закладів не плутались з бажаннями громади. Але рішення про шкільний громадський бюджет є ще більш виваженим. Подивимося, як він буде реалізований на практиці, вивчимо недоліки і однозначно будемо його продовжувати у 2022-у та наступних роках", - зауважив Юрій Кравчук.

Детальніше про ШГБ у Мукачівській міській громаді, а також про умови його реалізації та участі у Програмі - дивіться у відповідному "Положенні про шкільний громадський бюджет на 2021 рік" у галереї ГОЛОСУ КАРПАТ.

Нагадаємо, в одному з міст України громадський транспорт стане безкоштовним.

Читайте на ГК:Мукачівська скрипалька стала призеркою міжнародного онлайн-конкурсу
Читайте на ГК:У Мукачеві будівельники скидали сміття на зелену зону
Читайте на ГК:Непоправна втрата у футбольній Мукачівщині - помер Віктор Шварц
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...