У Мукачеві затвердили Програму, яка дозволить дітям брати участь у розвитку територіальної громади з метою удосконалення діалогу між владою і громадою.
Під час позачергової сесії Мукачівської міськради депутатським корпусом було прийнято рішення "Про затвердження Положення про шкільний громадський бюджет на 2021 рік".
Як зазначається у тексті документу, Програма "Шкільний громадський бюджет" (ШГБ) сприятиме налагодженню взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створенню умов для участі дітей та учнівської молоді у розвитку територіальної громади, удосконаленню діалогу між владою і громадою, активізації громадських ініціатив на території громади щодо участі у бюджетному процесі на основі впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів місцевого бюджету.
Стати учасниками програми ШГБ зможуть учні усіх шкіл міської ОТГ, а саме учні 5-11 класів. При цьому, усі проєкти в рамках цієї програми мають бути спрямовані на розвиток шкільного самоврядування, освітніх та навчальних процесів, впровадження інновацій та покращення навчальних закладів й можливостей для навчання. Втім, проєкти, що будуть спрямовані на проведення заходів можуть подаватися учнями 7-11 класів. На проєкти, які стануть переможцями, з місцевого бюджету виділятимуть:- до 400 тис. грн - великий проєкт- до 200 тис. грн - малий проєкт.
Як розповів у коментарі для ГОЛОСУ КАРПАТ депутат Мукачівської міської ради Юрій Кравчук, на реалізацію даної програми вже у наступному році мають намір витратити близько 2 мільйонів гривень, а стартує пілотний проєкт вже у січні 2021 року.
"Свого часу ми дозволили голосувати за проєкти бюджету громадських ініціатив мукачівцям з 14 років. Мотивація була зрозуміла – ми хочемо, щоб діти вже змалечку активно долучалися до створення комфортного міста, у якому вони хочуть жити. Що було потім – усі пам'ятають. Дітей почали використовувати для благоустрою дитячих майданчиків... у школах. Це призвело до протистоянь та негативних відгуків у соціальних мережах. Постало питання про роз'єднання громадських і так званих "комунальних" ініціатив, які дублювали завдання міської адміністрації. Я пропонував зробити окремо "бюджет комунальних ініціатив", щоб проєкти бюджетних закладів не плутались з бажаннями громади. Але рішення про шкільний громадський бюджет є ще більш виваженим. Подивимося, як він буде реалізований на практиці, вивчимо недоліки і однозначно будемо його продовжувати у 2022-у та наступних роках", - зауважив Юрій Кравчук.
Детальніше про ШГБ у Мукачівській міській громаді, а також про умови його реалізації та участі у Програмі - дивіться у відповідному "Положенні про шкільний громадський бюджет на 2021 рік" у галереї ГОЛОСУ КАРПАТ.
Нагадаємо, в одному з міст України громадський транспорт стане безкоштовним.
Читайте також:
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід