1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Створено тимчасову комісію для аналізу останніх рішень Виноградівської райради

19.12.2020 12:18 Влада Думка

Депутат Михайло Кочіш, який очолив цю комісію, розповів деталі скандальної справи, яку належить врегулювати.

Депутат Михайло Кочіш, який очолив цю комісію, розповів деталі скандальної справи, яку належить врегулювати.

Про це він розповів на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

ХХочу поділитися з Вами своїми думками відносно тих подій, що відбуваються зараз в районі та м.Виноградів.Мова йде про 45 сесію Виноградівських районної ради, що відбулася 27 листопада 2020р. У той момент, коли вже були відомі результати виборів до Берегівської районної ради та всіх чотирьох ОТГ і став зрозумілим "політичний розклад" районної ради, 19 депутатів колишньої Виноградівського райради (17 не прийняло участь у цій сесії) прийняли важливі рішення для громади, які суперечать загальнопринятим нормам совісті та справедливості і не можуть залишатися поза увагою громадськості.

Весь пакет прийнятих ними рішень можна сформувати на 3 основні напрямки:- розподіл коштів бюджету району 2020;- передачу всього рухомого та нерухомого майна районної ради Виноградівській міській раді;- передача прав засновника від Виноградівських районної ради до Виноградівської міської ради. Принцип під час підготовки та прийняття таких рішень був наступний... "Нічого не передамо Берегівський райраді, все залишимо нашому рідному місту Виноградів".

БРАВО!!! Навіть виглядає ПАТРІОТИЧНО. Але... Давайте дещо проаналізуємо...

У мене особисто не виникає питань до розподілу коштів районного бюджету. Це кошти Виноградівського району і депутати вправі приймати по ним рішення які завгодно. Є в самому принципі розподілу моральний аспект, але зараз я не буду на ньому зупинятися. Скоро ми повернемося до цього питання і напевно будуть запитання до колишнього керівництва Виноградівської райради.

Що стосується передачі майна.... Ситуація там наступна. Все рухоме та нерухоме майно райради передано на користь міста. Тобто... Такі об'єкти як:- будівля амінбудинку 1, 2 (центр міста) - будівля Типографії (центр міста), - будівля Будинок Побуту (центр міста), - будівля райвійськомату (центр міста), - будівля колишнього райсуду (центр міста) і так далі по списку..., які належали на праві спільної власності територіальним громадам району ( зараз):-Королівській ОТГ; -Пийтерфолвівській ОТГ; -Вилоцькій ОТГ; -Виноградівській ОТГпередано на користь однієї громади - Виноградівській ОТГ. Фактично будували, утримували, кошти вкладали з районного бюджету від імені всього району та всіх громад, а дісталося все одному місту. А де ж принцип соціальної справедливості?

Чому не було прийнято рішення про дольову участь кожної ОТГ під час розподілу майна районної ради? Я також люблю наше місто Виноградів. Але я переживаю і за Королівську ОТГ. І як депутат районної ради за весь район. І це цілком нормально. Зараз всі ОТГ переживають не найкращі часи і комунальне майно в центрі міста Виноградів вселяє оптимізм в можливостях додаткових джерел надходження до бюджету ОТГ.

Ці питання і були підняті на 2- му пленарному засіданні Берегівської райради в четверг 17 грудня 2020р. і адресувалися колишньому керівництву Виноградівської райради. На моє глибоке переконання, рішення які прийняті Виноградівською райрадою 27.11.20р. і стосуються майна райради повинні бути скасовані та переглянуті. Необхідно визначити принцип розподілу даного майна у такий спосіб, щоб задовольнити потреби всіх громад району.

Але.... Є ще один блок питань - передача прав засновника від Виноградівської районної ради до Виноградівської міської ради. Цей блок питань також є надто важливий і потребує додаткового вивчення. Стосується він закладів освіти, медицини і пов'язаний він з державними субвенціями які будуть виділятися на ці галузі. Для прикладу... Райрада є засновником комунальної установи "Центр з обслуговування закладів освіти Виноградівського району". В оперативному управлінні цього Центру знаходяться всі освітні заклади району, всіх ОТГ. Своїм рішенням N 1022 від 27.11.20р. райрада передає з 01.01.21р. всі права Засновника міській раді. Тобто - правом управління закладами освіти всіх ОТГ. При цьому, хоча в Статутах шкіл і зазначено Засновника Виноградівську районну раду, всі заклади освіти, з питань управління, пов'язані фактично безстроковими договорами з Центром. Зміна в Статуті Засновника, то справа часу.

Підсумовуючи.... Ми з Вами стаємо свідками того, що на даний момент розгортається сценарій та намагання запустити державне фінансування для освітніх закладів ОТГ через комунальну установу Виноградівської міської ради. Залишилася зовсім небагато... Задурити голови вчителям про невиплату заробітної плати, розказати про обмежене фінансування освітньої галузі, налякати закриттям шкіл, а далі організувати поїздки вчителів на засідання сесій ОТГ, показати пальцем на депутатів ОТГ, які не бажають їхнього "щастя" і добитися того, щоб ОТГ прийняли рішення делегувати "Центру" фінансування освітньої галузі, закладів освіти, що розташовані на території громади. А уже який відсоток в грошовому еквіваленті дійде до школи в селі, нікому не буде цікаво. Основне, щоб всі були щасливі і кожний по своєму....

Приблизно такий сценарій намагалися запустити у четвер 17 грудня на засіданні Берегівської райради депутати від політичної партії ,,Рідне Закарпаття". Було намагання створити хаос. Удачі...

Берегівський райрада створила тимчасову депутатську комісію для вивчення всіх обставин прийняття рішень 27.11.20. Виноградівською райрадою. Я очолюю цю комісію. З понеділка починаєм.

Дякую всім депутатам Виноградівської міської ради, які підтримують та розуміють всю проблематику даного питання, - зауважив Кочіш.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...