1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Рішення прийнято: у Мукачеві депутати підтримали взяття запозичення у майже 93 мільйони гривень

06.12.2020 13:07 Влада Ексклюзив Голос Карпат

Депутатський корпус Мукачівської міської ради прийняв відповідне рішення під час позачергової сесії.

Депутатський корпус Мукачівської міської ради прийняв відповідне рішення під час позачергової сесії.

Більшість депутатів Мукачівської міськради підтримали проєкт рішення "Про здійснення місцевого запозичення до бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади у 2020 році".

Так, згідно з документом, метою запозичення є залучення коштів для фінансування видатків бюджету розвитку Мукачівської міської ОТГ. Мова, зокрема, про фінансування видатків на вже розпочаті об’єкти, а саме:

— Капітальний ремонт внутрішньоквартального проїзду по вул. І.Зріні, 174, 176 у м. Мукачево,
— Капітальний ремонт внутрішньоквартального проїзду по вул. Франка Івана, 152 у м.Мукачево,
— Капітальний ремонт внутрішньоквартального проїзду по вул. Окружна, 32 у м.Мукачево,
— Капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів по вул. Великогірна, 10-11, 16 у м. Мукачево,
— Капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів по вул. Франка Івана, 144, 148 у м. Мукачево,
— Капітальний ремонт тротуарів по вул. Берегівська-об'їздна у м.Мукачево,
— Капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїздів по вул.Мічуріна Івана, 1, 1А у м. Мукачево,
— Влаштування скверу по вул. Першотравнева Набережна у м. Мукачево,
— Будівництво скверу на перехресті вул. Морозова Миколи академіка - вул. Підгорянська у м. Мукачево,
— Реконструкція парку імені Андрія Кузьменка в м. Мукачево,
— Будівництво Ново Давидківського дошкільного закладу Мукачівської міської ради по вул. Івана Франка б/н в с. Нове Давидково, Мукачівського району, Закарпатської області,
— Реконструкція ДЮСШ по вул. Духновича, 93 в м. Мукачево, капітальний ремонт будівлі ДЮСШ по вул. Духновича Олександра, 93 в м. Мукачево,
— Реконструкція спортивних полів, бігових доріжок та трибун ДЮСШ по вул. Духновича, 93 в м. Мукачево.

Згідно з текстом проєкту даного рішення йдеться про запозичення в сумі 92 млн 989 тис. 473 гривні, в тому числі:
— у 2020 році – до 70 млн 335 тис. 963 гривні,
— у 2021 році – до 22 млн 653 тис. 510 гривень.

Запозичення мають намір отримати від АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ».
Як зазначається, форма надання кредиту – не відновлювана кредитна лінія.
Строк запозичення – 24 місяці з періодом вибірки траншів кредитної лінії 12 місяців.
Відсоткова ставка за користування кредитними коштами визначається у розмірі облікової ставки Національного банку України (НБУ), збільшеної на 6 відсоткових пунктів з можливістю перегляду у зв'язку зі змінами облікової ставки НБУ. Максимальний розмір відсоткової ставки за кредитом не може перевищувати 25 відсотків річних. Зміна відсоткової ставки здійснюється через два календарних дні за днем, у який відбулася зміна розміру облікової ставки НБУ.

Слід зауважити, що раніше інформація про те, що Мукачівська міська рада має намір взяти кредит у 92 мільйони 989 тисяч 473 гривні під 16% річних викликала неабиякий резонанс серед жителів громади.

Відтак, щоб дізнатися про основні причини та мотивацію необхідності згаданого запозичення ГОЛОС КАРПАТ звернувся по коментар до депутата Мукачівської міської ради, члена постійної депутатської комісії з питань інфраструктури Юрія КРАВЧУКА. За його словами даним рішенням депутатський корпус погодив можливість взяття згаданого запозичення. Втім, безпідставно коштів ніхто не позичатиме. Якщо громада матиме власні кошти, необхідні для завершення робіт по згаданих об'єктах, то кредитом не скористаються. Водночас у разі, якщо власних коштів у Мукачівської ОТГ не буде, то це може призвести до величезних втрат. Власне, саме для того, аби їх уникнути й було прийняте згадане рішення.

"Маємо розуміти, що йдеться про фінансування вже розпочатих об’єктів, в які уже вкладено чимало коштів громади. У разі, якщо наша ОТГ не матиме власних коштів і якщо ми не скористаємося можливістю взяти згадане запозичення, то ми втратимо, за підрахунками економістів, щонайменше 36 мільйонів гривень. Адже заморозяться вже розпочаті об'єкти. Найбільша проблема на сьогодні в реконструкції ДЮСШ. Доведеться заново проводити експертизи, відповідні розрахунки, тендерні процедури, тощо. До всього додадуться ще й витрати на судові позови, які неодмінно виникнуть у зв'язку з розірванням наявних зобов’язань. Втім, якщо за відсутності власних коштів ми скористаємося запозиченням, то найсуттєвішим для громади є те, що, за сприятливих умов, басейн ДЮСШ, відкриття якого мукачівці чекають вже роками, буде відкрито вже навесні", - розповів у коментарі для ГОЛОСУ КАРПАТ депутат Юрій КРАВЧУК.

Насамкінець, слід зазначити, що згаданим рішенням позичальником за кредитним договором визначено Мукачівську міську раду. При цьому, Фінансове управління Мукачівської міської ради визначено стороною кредитного договору від імені Мукачівської міської ради з правом здійснювати всі передбачені чинним законодавством України дії, пов'язані із залученням запозичень до бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади, погашенням основної суми боргу, виплатою відсотків та виконанням інших зобов'язань за кредитним договором.

Управлінню міського господарства та відділу капітального будівництва доручено забезпечити цільове використання кредитних коштів отриманих для реалізації видатків бюджету розвитку Мукачівської міської ОТГ у порядку, встановленому чинним законодавством.

Контроль за виконанням даного рішення покладено на першого заступника міського голови Ростислава Федіва та постійну комісію з питань бюджету та регламенту Мукачівської міської ради.

 
Саша Клімова для "ГОЛОС КАРПАТ"

загрузка...