1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чи “прикриють” діяльність “КМКС – партія угорців України”?

03.12.2020 15:32 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

З даного питання політична сила прийняла відповідну заяву.

З даного питання політична сила прийняла відповідну заяву.

Про можливісь скасування міністерством юстиції реєстрацію української угорської партії КМКС поширили ЗМІ.

Припущення зроблене на основі вимог статті 24 Закону “Про політичні партії в Україні”, де передбачено, що в разі невисування політичною силою своїх кандидатів на виборах Президента та народних депутатів протягом 10 років, орган, який зареєстрував політичну силу, має звернутися до суду з поданням анулювати свідоцтво.

Мінюст проаналізував ситуацію з дотриманням вимог Закону всіма діючими партіями і підготував пакет з 48 позовних заяв до Окружного адміністративного суду м.Києва. Це було ще в лютому 2020 року.

“Але тоді КМКС – партія угорців України” у списку не значилась,- стверджує голова Ужгородсього осередку Товариства Лівія Балог. – А твердження Віталія Глаголи про можливе анулювання реєстраційного свідоцтва не відповідає дійсності. Бо партія висувала своїх кандидатів на парламентських виборах 2012 року в трьох округах, а саме Василя Брензовича, Гейзу Гулачі та Міклоша Ковача. Отже, до даного питання можемо повернутись лише в 2022 році.”

Відповідну заяву з цього приводу прийняла і “КМКС – партія угорців України”, яку опублікував портал Karpatalja.ma.

“Із дня проголошення незалежності України КМКС в тій чи іншій формі брала участь у всіх виборах,- значиться в документі.- А розпуск партії за діючих нині правових норм означатиме усунення в майбутньому практично всіх угорських представництв у владі.”

Далі в заяві також згадується участь висуванців від “КМКС – партія угорців України” в парламентських виборах 2012 року і про можливість розгляду даного питання лише через два роки.

“Таким чином, розповсюджену як факт багатьма мас-медіа інформацію про скасування реєстрації української угорської партії КМКС вважаємо ще однією сходинкою в розпочатій медіа-кампанії проти угорців,”- читаємо в документі.

Нагадаємо, у НАТО заявили, що Україна та Угорщина мають вирішити свої розбіжності з закарпатськими угорцями самі.

Читайте на ГК:Громадянин Туреччини намагався незаконно “прихопити” з собою в Угорщину чотирьох українців
Читайте на ГК:Берегівська група “Життя” відтворює його в усіх реаліях (ФОТО)
Читайте на ГК:У "Вилоку" та "Лужанці" громадяни Угорщини намагались підкупити закарпатських прикордонників (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...