1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Партію угорців України КМКС можуть анулювати як партію-примару, - депутат

02.12.2020 14:22 Влада ВАЖЛИВО

Міністерство юстиції може скасувати реєстрацію КМКС за підставою невисування політичною партією своїх кандидатів на виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом 10 років.

Міністерство юстиції може скасувати реєстрацію КМКС за підставою невисування політичною партією своїх кандидатів на виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом 10 років.

Інформацію, що до таких партій-примар, які існують тільки на папері, може потрапити і Партія угорців Украни КМКС, оприлюднив депутат Виноградівської міської ради Микола Лемко.

- «Міністерство юстиції проаналізувало відповідність вимогам Закону України «Про політичні партії в Україні» всіх зареєстрованих партій і підготувало пакет із 48 позовних заяв до Окружного адміністративного суду міста Києва про анулювання реєстраційного свідоцтва тих партій, які порушують Закон», – заявив Міністр юстиці України Денис Малюска ще у лютому 2020 року. Справа тягнулась ще із лютого, а вже зараз виходить на фінішну пряму. Цікаво до яких наслідків це призведе в українсько-угорських відносинах, - йдеться у повідомленні.

Наразі очікується реакція на цю інформацію з боку КМКС.

Нагадаємо, "угорська тема" зазнала значної активізації перед першою сесією нового скликання Закарпатської обласної ради. СБУ саме під час переговорних процесів про формування більшості почало обшуки в угорських благодійних фондах та квартирі лідера угорців Закарпаття Василя Брензовича. У відповідь міністр МЗС Угорщини Петер Сіярто запросив голову ОБСЄ направити у Закарпаття спостерігачів для фіксації утисків нацменшини. Одночасно резонансу набуває відео з сесії Сюртівської громади, де після складання присяги місцеві депутати заспівали гімн Угорщини.

Свою причетність до активізації розслідувань СБУ щодо угорців заперечує генерал-майор, офіцер СБУ Геннадій Петров. Він вважається одним із претендентів на крісло голови Закарпатської облради, хоча пов'язує його із Закарпаттям всього півроку керівництва Закарпатською ОДА. Партії влади "Слуга народу" разом з місцевим політичним проектом "Рідне Закарпаття" не вдалося набрати достатньої для формування більшості голосів, тому наразі триває активне залучення зацікавленими  сторонами депутатів для отримання переваги у сесійній залі.

Читайте на ГК:Громадянин Туреччини намагався незаконно “прихопити” з собою в Угорщину чотирьох українців
Читайте на ГК:Берегівська група “Життя” відтворює його в усіх реаліях (ФОТО)
Читайте на ГК:У "Вилоку" та "Лужанці" громадяни Угорщини намагались підкупити закарпатських прикордонників (ФОТО)
загрузка...