1. Новини Закарпаття
  2. >

Міністр Степанов пояснив страх українців перед лікарнями

02.12.2020 11:55 Влада

Українці бояться обстежитися через страх дізнатися діагноз і отримати рахунок за лікування, через що хвороби запускаються, і потім громадяни змушені продавати все, щоб вилікуватися.

Українці бояться обстежитися через страх дізнатися діагноз і отримати рахунок за лікування, через що хвороби запускаються, і потім громадяни змушені продавати все, щоб вилікуватися.

Українці не завжди вчасно йдуть на обстеження в лікарню через страх дізнатися діагноз і отримати чек за лікування. Таку думку в середу, 2 грудня, висловив глава МОЗ Максим Степанов.

"А чому не йдуть обстежитися? Тому що вони дуже сильно бояться отримати діагноз і потім отримати чек за лікування - скільки буде коштувати їм лікування. І потім починати, іноді при важких хворобах, при таких, як онкологічні захворювання, починати продавати все, що у них є. Щоб просто вилікуватися, щоб просто жити", - заявив він.

Про цю проблему він згадав у зв'язку з тим, що в бюджеті відмовляються враховувати пропозицію МОЗ щодо фінансування охорони здоров'я.

"Це базова річ будь-якої країни - належне фінансування нашої системи охорони здоров'я. Міністерство охорони здоров'я розробило такий розрахунок. Ми підрахували все до гривні. Там немає розкоші, там немає надлишків. Там є мінімальна потреба, яка нам необхідна для фінансування медицини", - сказав міністр.

Він нагадав, що МОЗ просить 296 млрд грн. Саме така сума потрібна, щоб "коли люди їхали в лікарню - вони не думали, за що купити ліки і що робити, якщо ліки купити нема за що".

Також ця сума враховує підвищення зарплат медпрацівників.

"Я не хочу нікого лякати, але в один день ми можемо просто прокинутися в країні, з якої лікарі виїдуть. Поїдуть в ті країни, в яких цінують лікаря, медичну сестру, санітарку, в країни, в яких є гідна заробітна плата", - зазначив Степанов.

Читайте на ГК:"Їхав три доби на запасці під причепом вантажівки": прикордонники виявили 16-річного нелегала на кордоні з Румунією (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ріст мінімалок та зміни податків для ФОП: що передбачає Бюджет-2022 для українців
Читайте на ГК:В Україні запустили систему моніторингу олігархів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...