1. Головна
  2. >
  3. Влада

Дії проти угорської меншини Закарпаття: КМКС виступила із заявою щодо обшуків СБУ у Брензовича

438
Влада Закарпаття

КМКС вважає безпрецендентним в історії України втручання СБУ з обшуками в Закарпатському угорському інституті, Центрі розвитку Едена Егана, офісі КМКС в Ужгороді та квартирі Василя Брензовича.

Дії проти угорської меншини Закарпаття: КМКС виступила із заявою щодо обшуків СБУ у Брензовича

Таку заяву Товариства опублікувало видання Karpataja.ma.

Як йдеться у заяві, протягом акції, реалізованої на основі давнішнього рішення Запорізького суду, працівники спецслужби шукали докази дільності ніби-то спрямованої на руйнування цілісності держави, зміну існуючих кордонів та нанесення шкоди країні.

КМКС переконана, що мова йде про добре спланований на основі вигаданих політичних звинувачень процес, мета якого унеможливити діяльність угорських організацій краю, залякування закарпатських угорців та їх керівників.

Тому Товариство звертається до компетентних українських органів негайно припинити переслідування КМКС та інших угорських осередків. Водночас, звертає увагу Угорщини та інших міжнародних установ на політичний тиск засобами державної безпеки.

КМКС вважає, що такі дії негативно впливають не лише на українську угорську меншину, а й на міжнародне сприйняття держави та значно шкодять відновленню добросусідських відносин між Україною та Угорщиною.

Водночас на сторінках багатьох місцевих політиків та оглядачів активізацію дій спецслужб пов'язують з імовірним тиском, вигідним для формування політичної більшості в Закарпатській обласній раді.

- Насправді ж справу з цього приводу СБУ відкрила ще на початку року. Увесь цей час, вона (справа) лежала тихо і припадала пилюкою у кабінетах СБУ. А от зараз, перед формуванням коаліції у облраді, де угорці є «золотою акцією», справу витягують. Невже співпадіння? Невже через обшуки угорців не намагаються зробити більш зговірливими у питанні побудови потрібної більшості? - так коментує подію журналіст Павло Білецький.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber