1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Хустщині та Мукачівщині найнижчий показник освоєння освітніх субвенцій, - Коцюба

25.11.2020 18:17 Влада

Раціональність та ефективність використання державних коштів перебуває під пильним контролем облдержадміністрації.

Раціональність та ефективність використання державних коштів перебуває під пильним контролем облдержадміністрації.

Неосвоєні кошти також у центрі уваги. Проте, після численних попереджень щодо неприпустимості їх невикористання та після всіх заходів контролю, ці кошти все-таки освоюються слабо.

За результатами перевірки, яку здійснило керівництво ОДА, найнижчі показники використання коштів освітньої субвенції – у Хустському та Мукачівському районах.

Щоб з’ясувати причини такого рівня освоєння, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Коцюба та директорка департаменту освіти і науки Ганна Сопкова з робочим візитом відвідали Хустську та Мукачівську РДА.

«Сьогодні аналізуємо освоєння коштів освітньої субвенції, які надійшли ще у лютому 2020 р. На жаль, у Хустському районі цей показник найнижчий», – повідомив Олег Коцюба.

Хустщина отримала одну з найбільших освітніх субвенцій в області, проте освоїла її незадовільно.

За ці кошти та за кошти місцевого бюджету 13 навчальних закладів району мають забезпечити новим обладнанням для харчоблоків. 

Освітня субвенція у розмірі 3 млн 927 тис. грн передбачала створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах загальної середньої освіти району до 1 вересня. Сьогодні ж у декількох школах Хустського району роботи з облаштування внутрішніх вбиралень ще тривають, їх планують завершити до кінця поточного року. 

Ті самі питання порушили й в Мукачівській РДА, котра зовсім не використала кошти для обладнання харчоблоків (їдалень) для закладів середньої освіти. Не у всіх школах Мукачівщини забезпечено належні санітарно-гігієнічні умови. Голова райдержадміністрації Василь Чигринський запевнив, що ці роботи буде завершено до кінця цього року. Зараз освоєно 38,6% коштів освітньої субвенції.

Щодо використання коштів, виділених для реалізації реформи нової української школи, то у Хустському районі ситуація значно краща – станом на сьогодні освоєно 94,2%. Мукачівський район для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти НУШ використав 3,5% на закупівлю обладнання, дидактичного матеріалу та ін.

Через недобросовісного постачальника першокласники Мукачівщини не сіли за нові парти 1 вересня. Перший заступник голови Закарпатської ОДА доручив голові Мукачівської РДА Василеві Чигринському підготувати інформацію щодо звернення до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій із цього постачальника.

Зірвані тендери через відсутність учасників, оскарження закупівель, проведення повторних тендерів та ін. також є причинами низького показника освоєння коштів.

До речі, ні в Хустському, ні в Мукачівському районах і досі не створено жодної опорної школи, що є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі. Також обидва райони не вжили заходів щодо запровадження автономного фінансування закладів освіти.

Олег Коцюба доручив відповідальним особам щоденно здійснювати моніторинг освоєння коштів державної субвенції, спілкуватися з підрядниками, з якими укладено угоди, та інформувати про це департамент освіти і науки Закарпатської ОДА. Також він зобов’язав притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, котрі не забезпечили виконання вимог, - повідомили в пресслужбі Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, Петрова звільняють: відомо, хто стане новим головою Закарпатської ОДА.

Читайте на ГК:Мукачівська скрипалька стала призеркою міжнародного онлайн-конкурсу
Читайте на ГК:У Мукачеві будівельники скидали сміття на зелену зону
Читайте на ГК:Непоправна втрата у футбольній Мукачівщині - помер Віктор Шварц
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...