1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Більшість у Берегівській районній раді створюватимуть на основі угорської КМКС

08.11.2020 11:54 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Саме ця політична сила претендуватиме на висунення голови Берегівської районної ради та формування більшості. Куди увійдуть представники Виноградівщини?

Саме ця політична сила претендуватиме на висунення голови Берегівської районної ради та формування більшості. Куди увійдуть представники Виноградівщини?

На час публікації цього матеріалу сервер ЦВК ще не оприлюднив повний кількісний склад Берегівської районної ради, однак штабам і журналістам наразі відомо про наступні позиції політичних партій у цьому органі:

15 мандатів - КМКС Партія угорців України

10 мандатів - ПП Рідне Закарпаття

7 мандатів - Слуга народу

4 мандати - Команда А.Балоги

3 мандати - Демократична партія угорців України

3 мандати - За майбутнє.

Відповідно до таких результатів, Рідному Закарпаттю та Слугам народу не вдасться сформувати більшість "на двох". Натомість переможець цих виборчих перегонів - КМКС, як відомо, може розраховувати на підтримку депутатів від "За майбутнє" та "Команди Андрія Балоги", що вже дозволяє отримати 22 голоси при необхідних 21.

Закріпити таку більшість з КМКС можуть щонайменше четверо "Слуг народу", які вибрані на Виноградівщині і наразі є у місцевій конфронтації з "Рідним Закарпаттям".

Співпраця КМКС з Рідним Закарпаттям у Берегівській районній раді видається не ймовірною через брудну виборчу кампанію 2019 року. Тоді перемогу від діючого нардепа і лідера угорців Закарпаття Василя Брензовича вирвав мажоритарник з Виноградівщини Владіслав Поляк. У сімейному будинку іншого лідера угорців Карла Резеша проводило обшуки ДБР. Саме такий історичний фон стоїть на заваді стосункам закарпатських угорців з політичним проектом Рідне Закарпаття, одним з акціонерів якого є Поляк.

Тому найбільш логічним виглядає сценарій, за яким партія-переможець КМКС сформує більшість та висуне свого кандидата на посаду голови ради. Тим паче, що представники угорців зайняли більшість і в Берегівській міській раді.

Нагадаємо, нещодавно відбулася адмінреформа, згідно з якою територію Виноградівського району та Кам'янської ОТГ приєднали до Берегівського району. Згідно з опитуваннями політичних штабів про болючі питання виборців, питання втрати Виноградівського району та приєднання до Берегівщини респонденти оцінили вкрай болючим (на рівні з поганими дорогами та загрозами коронавірусу). Тому це одне з перших питань, яке доведеться врегульовувати новообраним районним депутатам.

Читайте на ГК:Традиційний День кафедри угорської філології провели студенти ЗУІ
Читайте на ГК:У Берегові відбудеться зустріч закарпатських угорських гуртів
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали підозрілий «Fiat Ducato»: що в ньому виявили (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...