1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Два під одним": в Ужгороді у бюлетенях зафіксували по два прізвища кандидатів під одним номером

26.10.2020 10:40 Влада ВАЖЛИВО

В Ужгороді у бюлетені два прізвища кандидатів під одним номером, номери наступних кандидатів, ймовірно, неправильні.

В Ужгороді у бюлетені два прізвища кандидатів під одним номером, номери наступних кандидатів, ймовірно, неправильні.

В Ужгороді на виборах до міської ради в окрузі №2 виявлено помилку у списку кандидатів від партії “Європейська Солідарність” - під номером 4 в рядку бюлетеня вказано прізвища двох кандидатів Володимир Цмур та Івана Темнікова. Про це ОПОРУ повідомив сам кандидат Іван Темніков.

Як  повідомив комунікаційниці ОПОРИ кандидат Іван Темніков, він мав п’ятий номер у списку кандидатів, а помилку в бюлетенів виявив вранці, 25 жовтня,

“Помилку виявили о 9 ранку. Я звернувся до ТВК за роз’ясненням стосовно цієї помилки та написав скаргу. Люди голосували, мої виборці, ставили цифру навпроти мого прізвища, вони зверталися до членів ДВК із питанням, як їм проголосувати за конкретну людину. Вони толком пояснити не могли. Я збираюся подавати до суду з цього приводу”, - зазначив кандидат у депутати від партії “Європейська солідарність” Іван Темніков.

За наявною інформацією, у бюлетені, ймовірно, не правильно вказані і номери наступних кандидатів. Так, кандидатка Лілія Лукеча вказана під номером 5 (кандидатка №6 за даними сайту ЦВК), кандидат Віталій Василечко вказаний під номером 6 (кандидат №7 за даними сайту ЦВК), номер 7 у бюлетені надруковано без імені кандидата.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, дана ситуація обговорювалася і на вечірньому засіданні Ужгородської міської територіальної виборчої комісії.

“У зв’язку з тим, чи є якісь неточності у цьому виборчому бюлетені, тому що ми бюлетень не бачили, ми затвердили макет і передавали дільничним комісіям у п’ятницю їх в запакованих упаковках. В цьому випадку наша комісія зверталася до ЦВК за відповідними роз’ясненнями. Наскільки мені відомо, наш куратор ЦВК надав інформацію: якщо інформація підтвердиться про те, що у бюлетені з виборів депутатів до Ужгородської міської ради, є помилка у нумерації, що під цифрою чотири від партії “Європейська солідарність” - два прізвища, у ЦВК зазначили, що якщо будуть бюлетені з голосами за відповідну партію, то голоси за кандидатів під номерами 1, 2, 3 - будуть враховуватися за весь список та за відповідного кандидата, а голоси за кандидатів під номерами - 4, 5, 6, 7, враховуються як бюлетені за весь список партії “Європейська солідарність”, - зазначив щодо ситуації член Ужгородської міської ТВК від партії “Європейська солідарність” Яків Чернобук.

“Ситуація дуже неоднозначна і може дійсно стати підставою звернення до суду, - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. - Адже виборці, по суті, не змогли проголосувати за чотирьох кандидатів від партії “Європейська солідарність” в окрузі №2”. 

"У даному випадку порушене пасивне виборче право кандидатів, адже під час розподілу мандатів тепер у цих округах враховуватимуться лише голоси подані за підтримку політичної партії вцілому, подібні помилки нівелюють ефект відкритих списків як для виборців так і для самих кандидатів. Кандидати не включені до виборчих бюлетенів можуть мають право оскаржити порушення свого права в суді, Виборчий кодекс не передбачає порядку дій у таких випадках, тому наслідки такого порушення можуть бути встановлені в окремому рішенні суду у випадку зверення кандидатів", - зазначає старша радниця з юридичних питань ОПОРИ Ольга Коцюруба.

Нагадаємо, голосування на Берегівщині: протокол заповнювали простим олівцем

Читайте на ГК:Найбільша українська ІТ-компанія шукатиме таланти в Ужгороді
Читайте на ГК:Сьогодні в Ужгороді відбудеться творчий вечір актора Євгена Нищука
Читайте на ГК:В Ужгороді затримали хабарника (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...